Jak zhubnout? Smola versus štěstí – A co potká Vás?

Budete mít při hubnuttlustá žena - hubnutíí smůlu, nebo Vás potká štěstí? Co tak se na hubnutí trochu připravit a jít štěstí naproti? Máte to ve svých ústech. Nenechte nic náhodě, vždyť štěstí přeje připraveným – i při hubnutí!

Ale je hubnutí vůbec o štěstí? Pokud potřebujete zhubnout, kolik štěstí potřebujete? “Jasně, že hubnutí není o štěstí” – řekne si většina z Vás. Ale většina z většiny (ti, kteří hubnutí nezvládnou) budou tvrdit, že měli smůlu. Např.: “Chtěl / la jsem jít běhat, ale naneštěstí týden pršelo!” “Chtěl/la jsem méně jíst, ale naneštěstí byly tento týden 2 oslavy a navíc jsem mě/la takovou smůlu když jsem si šla koupit knackenbroty – už měli zavřeno.” “A jako naschvál mám právě teď tolik povinností.” “No řekněte, dá se při takové smůle zhubnout???”

Hubnutí tedy o štěstí není ale o smůle ano? Takže jak je to doopravdy? I štěstí i smůla mohou mít vliv na Vaše hubnutí, ale ne rozhodující. Každému se přece může stát, že vážně onemocní nebo naopak, že bude mít štěstí a najde si někoho blízkého, kdo bude hubnout také a díky tomu bude pro oba hubnutí snadnější. Ale nikde není psáno, že pokud onemocníte, že se Vám nepodaří zhubnout a naopak, pokud si i někoho na hubnutí najdete, že zaručeně zhubnete.

Ale podstatné je, že pokud se na hubnutí připravíte, tak na své cestě za pěknou postavou potkáte mnohem víc “štěstí” jako “smůly”.

Jak zhubnout – jak se připravit ? Smola versus štěstí

1. Jak na tom jsem já – Postavte se na váhu, změřte si obvod špeků na břiše a bocích, vypočítejte si BMI index , případně si udělejte další výpočty a vyfoťte se . Možná sice z těch čísel budete zhnusený , ale je to nutné. Protože už po prvních dnech snahy a úbytku prvního kila nebo centimetru v pase budete nadšený . Ale to jen v takovém případě pokud se nyní poměríte a odvážíte – abyste vůbec měli s čím porovnat . A ta radost navíc. Zhubnete kilo az radostí si budete počítat BMI index , abyste viděli o kolik jste se přiblížili ke číslu 25 ( hranice dobrého BMI indexu ) . Vše si poctivě poznamenejte , založte si složku, sešit , nástěnku, … prostě , vše musí být zaznamenáno .

Štěstí versus smůla – pokud to splníte , po zhubnutí prvního kila nebo centimetru v pase budete nadšený, nadšení a motivace na hubnutí bude růst a budete mít mnohem větší chuť pokračovat – půjdete ” štěstí ” naproti . Naopak, pokud se nepřipravíte a nezapíšete si vstupní míry ( váha , cm ) , tak ani nebudete vědět , že jste již kilo nebo centimetr ze špeku na břiše zhubli a určitě nebudete tak nadšený, jako kdybyste to věděli . Méně nadšení a motivace při hubnutí znamená, že potkáte více ” smolných okamžiků ” , které mohou být začátkem konce Vašeho hubnutí.

2. Jak je na tom má lednice – chce to generálku . Správná generálka nejen lednice Vás posune mílovými kroky k úspěchu při hubnutí . Ale vždyť to jsme si už probírali v článku Tuky ve spíži = špeky na těle .

Štěstí versus smůla – je večer , někdo Vás pořádně vytočí , chytíte pořádně nervy a v návalu zlosti a choutek skoro odtrhnete dveře na lednici ( spíže ) , abyste se mohli díky jídlu uklidnit . Je podle Vás rozdíl, zda se na Vás bude s lednice usmívat rajče nebo koláček? A stejný rozdíl je, zda budete mít při hubnutí “štěstí” nebo “smůlu” . Tak vyplatí se na to hubnutí připravit???

V takových příkladech , bychom mohli pokračovat dále . Je důležité připravit si vhodné změny ve stravování , plán pohybu, určit si cíl a pod . To ale v dalších článcích o tom jak zhubnout . Hlavní myšlenka tohoto článku je ale ta , že pokud se na hubnutí výborně připravíte , máte mnohem větší šanci zhubnout, jako když to necháte na náhodě. Už chápete, že z velké části o tom, zda budete mít při hubnutí “štěstí” nebo “smůlu” , rozhodujete Vy sami? Vždyť štěstí přeje připraveným – a to nejen při hubnutí. Držíme palce!