Bmi index – kalkulačka

bmi, váhaBmi index – bmi kalkulačka Vám napoví, zda máte nadváhu. Rady na hubnutí pokud nevíte jak zhubnout bez jojo efektu. Nezapomínejte, že výpočet Bmi je pouze orientační, resp. není zcela přesný, protože nezohledňuje mnoho faktorů jako např.. stavbu těla, genetiku, ….

Bmi index – vzorec pro výpočet

Bmi = váha (kg) ² / výška (m)

Bmi kalkulačka

Zadejte vaši hmotnost v kilogramech a výšku v centimetrech a bmi kalkulačka Vám vypočítá Bmi index za Vás.

Pokud si chcete vypočítat ideální váhu, která zohlední i to, zda jste muž nebo žena a také typ Vaší postavy, klikněte si “ideální váha-výpočet”

Bmi index – Tak jak na tom jste?

Méně než 19 – máte podváhu, což znamená, že byste měli přibrat. Nemusí to být právě tuky, nejlepší je přibrat svalovou hmotu

19 až 25 – Hurá! Vaše váha by měla být v normě. Hubnutí by Vás nemělo týkat. Maximálně vymodelovat některé partie. I když zdravějším životním stylem určitě nic nezkazíte.

25 až 30 – zdviženou varovný prst. Ano, máte nadváhu. Měli byste popřemýšlet jak zhubnout. Co tak začít už dnes a dát své tělo “do latě”. Vše potřebné k hubnutí najdete na této stránce.

30 až 40 – POZOR! Vaše nadváha je již velká. Potřebujete zhubnout okamžitě! Vaše zdraví je v ohrožení a vzhled již také nebude bůhvíco.Začněte tím, že si přečtete článek “zdravé hubnutí“.

40 a více – Pokud nezačnete hubnout co nejdříve, brzy může být pozdě. Nečekejte – zhubněte!!