Přestaň neustále hubnout a raději zhubněte jednou provždy

Hubnutí s sebou přináší mnoho překážek, které musíte překonat. Pokud se vám podaří s nimi zabojovat, váš sen o shozených kilech se brzy stane skutečností.

– Téměř každý kdo se rozhodne zhubnout, to chce co nejrychleji. Problém ale nastává, pokud se ve snaze zhubnout co nejrychleji, pustíte do hladovění. Tehdy je téměř jisté, že se Vám nepodaří zhubnout natrvalo. Rychlé hubnutí totiž znamená dočasně shozená kila. Kila navíc jste nabírali několik měsíců, případně let, proto nemůže chtít, abyste jejich zhubli zdravě za týden. Pokud chcete zhubnout jednou provždy, zapomeňte na rychlé diety nebo hladovky a raději se pusťte do vhodné úpravy vašeho jídelníčku. Kila budou sice ubývat o cosi pomalejší, ale určitě se nevrátí spát.

– Při hubnutí se zaměřte především na vytvoření trvalých návyků. Nechtějte všechno změnit současně, protože by se snadno mohlo stát, že na hubnutí rezignujete, proto si na nové věci raději zvykejte postupně. Na vytvoření návyku při hubnutí je potřeba určitý čas, pokud tedy vydržíte dostatečně dlouho, stanou se tyto změny trvalou součástí vašeho života, aniž byste se museli omezovat. Chce to jen pevnou vůli a dostatek motivace něco ve svém životě změnit. Zapomeňte na to, že už během hubnutí se budete těšit na to, jak se vrátíte k původním návykům. Takto to nefunguje, protože právě ty původní návyky Vám způsobily nadváhu, se kterou bojujete.

– Při hubnutí se naučte číst energetické hodnoty na obalech výrobků, které kupujete. Na začátku to bude možná problém z časového hlediska, samozřejmě takto při nakupování strávíte více času, ale časem se Vám tento čas vrátí v ušetřených kaloriích. Určitě pro Vás není novinkou, že stejně vypadající potraviny mohou mít rozdílné energetické hodnoty. Při správném výběru můžete celkem pohodlně ušetřit přijaté kalorie a hubnutí bude pro Vás opět o něco jednodušší. Pozor na slazené nápoje. Slazené nápoje, slazená káva – to všechno jsou prázdné kalorie, které Vás nezasytí, ale výrazně zvyšují váš kalorický příjem.

Pokud se při hubnutí zaměříte na postupnou změnu návyků, nebudete mít pocit, že držíte nějakou dietu – nebudete při hubnutí ve stresu. Jeden z hlavních návyků je přirozený zájem o to, co jíte. Pokud se naučíte automaticky sledovat, co kupujete, usnadní vám to hubnutí. Pak stačí přidat cílený pohyb, nezapomenout na pitný režim a na klid (nestresovat se z hubnutí) a výsledky nenechají na sebe dlouho čekat.

Přestaň neustále hubnout a raději zhubni!


Váš tým hubnuti.peknetelo.eu