Snídaně, oběd, večeře – zásady při hubnutí!

Snídaně, oběd a večeře jsou tři hlavní jídla dne. Jak je nastavit, aby hubnutí bylo úspěšné? Strava je základem hubnutí! Jaké jsou hlavní zásady?

I když jsou snídaně, oběd a večeře tři hlavní jídla, nesmíme zapomínat ani na svačinu. Pokud během těchto jídel dodáte tělu dostatek živin, bílkovin, vlákniny ,…. a dokážete se vejít do přiměřeného počtu kalorií, tak uděláte první krok k úspěšnému hubnutí.

Zásady – snídaně

Snídaně jsou první jídlo dne a při hubnutí je proto důležité, aby obsahovaly zejména dostatek bílkovin, vlákniny, složených sacharidů a vitamínů, … Pokud Vaše snídaně obsahuje bílkoviny a vlákninu, tak se snídaně vstřebává déle a zamezíte choutkám. Vitamíny a jiné živiny jsou důležité, aby Vaše tělo mohlo správně fungovat. Vyvarujte se potravinám s vysokým glykemickým indexem.
Příklady vhodné snídaně: celozrnné pečivo se šunkou a rajčetem a zelený čaj, jogurt nebo tvaroh s ovesnými vločkami a šťáva s ovoce ,……………….

Zásady – oběd

Dbejte hlavně na to, abyste při obědě nepřijaly zbytečně moc kalorií. To Vám může ztížit hubnutí. Zřekněte se na oběd, resp. omezte smažená jídla, omáčky a nedjte si zákusek a slazené nápoje. Pokud chcete zhubnout, tak je to důležité!

Zásady – večeře

Jak se říká v pořekadlu “…….. a večeři dej nepříteli “, tak to úplně není pravda. Večeři si dejte cca 3-4 hodiny před spánkem. Dodržte zásady jako na oběd a navíc je lepší večeře bez masa. Doporučujeme zeleninový salát například s tofu ,…………

Nezapomínejte, že vynecháním večeře nebo snídaně hubnutí neurychlíte ale naopak zpomalíte. Pokud chcete zhubnout, jezte snídani i oběd i večeři. Pro někoho je vhodné jíst i častěji během dne a tak si dopřejte zeleninu nebo kousek ovoce i na svačinu.

Hladovění a špatné diety způsobí zpomalení metabolismu a zastaví hubnutí, resp. způsobí jojo efekt!


Tyto zásady hubnutí – snídaně, oběd, večeře, jsou obecné a přesné nastavení stravování je závislé na Vaším věku, zdraví, práci…. Pro někoho je lepší jíst 3 krát, pro někoho 4 krát a pro někoho 5 krát denně.

Tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:
“Jídelníček”
“90 denní dieta”
“Proč se mi nedaří zhubnout”