Jablečný ocet při hubnutí – má či nemá vliv???

jablkova šťava a jablko

O jablečném octu se toho napsalo mnoho… Jeho největší výhodou je “prý” ta, že má pozitivní vliv na hubnutí a hubnutí s ním je rychlejší. Je tomu opravdu tak, nebo je to jen další výmysl? Mnoho takových pomůcek se označuje jako “záruka” hubnutí, ale vždy to má nějaký háček. Jablečný ocet má řadu pozitiv ale…

Jablečný ocet obsahuje jako nejdůležitější látky: kyselinu octovou, pantotenovou, minerály a vitamíny co je v praxi velmi dobře pro náš organismus a má také minimum kalorií. Na počet kalorií při hubnutí je třeba brát ohled ale určitě si je nepočítejte, je to ztráta času…

Jablečný ocet podporuje trávení – ano jablečný ocet podpoří Vaše trávení, pročistí ho a nastartuje metabolismus, který pak může snadněji spalovat energii z přijatého jídla a následně iz podkožního tuku. Ale jídlo během hubnutí musí být vyvážené, pravidelné a co nejlehčí kombinace, aby trávení stále něco “spalovalo” a zároveň bralo zásoby z podkožního tuku.

jablka v rukach

Jablečný ocet podporuje odvodnění – toto je další věc, kterou potřebujete mít nastartovanou během hubnutí, aby proběhlo vše jak má. Pročištěné močové cesty, ledviny a správná regulace v těle musí být. Samozřejmě, že při pití jablečného octa musíte mít i kvalitní pitný režim, když není voda v těle tak ani hubnutí nebude takové jaké očekáváte. Netřeba se vždy spoléhat pouze na správně zvolený jídelníček, to není nikdy všechno. Během hubnutí a vůbec i mimo něj byste denně měli přijmout od 1,5 – 2,5 litru vody (z vodovodu) v závislosti na vaší váhy a fyzické aktivity. Slazeným nápojem a alkoholu se raději vyhněte, jsou to jen kalorické bomby, které musíte spálit, což se většinou ani nepodaří.

zelene jablko s hmotnostni stupnici a meraci paska

Jablečný ocet zajistí pročištění organismu – účinné látky v jablečném octu dokáží do určité míry pročistit organismus od škodlivých látek, ale v žádném případě Vás nevyléčí a nezhubnou za Vás nadbytečné kilogramy. Výhoda čistšího organismu při hubnutí je ta, že se bude hubnout snadněji zdravému tělu jako postiženému nějakou nemocí, ale zase pouze tehdy, pokud zvolíte správné stravování, pitný režim a pohybovou aktivitu.

jablecny ocot

Jablečný ocet normalizuje hladinu cukru v krvi – ustálená hladina cukru v krvi je dalším důležitým krokem při zdravém hubnutí, protože pokud Vám tato hladina kolísá, tak nejčastěji přijde ke návalové jedení (vlčím hladem) a chutím na sladké. Proto stravování během hubnutí musí být pravidelné, protože tyto lehčí jídla spálíte, dřív přijde hlad ale aby Vám spálilo i podkožní tuk, tak musí pravidelně dodávat energii (lehké kombinace) do žaludku aby tento vlčí hlad nenastal. Dobře to znáte, snažíte se jeden, dva, tři dny a pak přijde takový záchvat, že vyjete půl chladničky a je to tam kde to bylo. Pravidelnou konzumací jablečného octa vyrovnáte hladinu cukru v krvi ale zase stravování nesmí mít sacharidový základ, ale spíše bílkovinný.

Závěr – funguje jablečný ocet při hubnutí nebo ne???

Jablečný ocet je pouze “pomůcka” pro zdravé hubnutí. Určitě za Vás nadbytečné kilogramy nezhubne, ale když zvolíte vhodné stravování, pitný režim, tak hubnutí s ním může být snazší. Nikdy se nespoléhejte pouze na jednu “věc”, zdravé hubnutí je vždy souhra více činitelů. Jablečný ocet si ale klidně zakupte nebo si ho vyrobte. 

Klikněte sem a dozvíte se, zda při hubnutí červená řepa pomáhá nebo ne…