4 tipy jak začít ráno a 4 tipy čemu se ráno vyhnout.

tipy na ranajky

Ráno je skutečně základem každého dne, ale co dělat ráno, aby start do nového dne byl co nejideálnější??? Jsou zde tipy co dělat ráno a čemu se naopak vyhnout, abyste si tento start nezkazili… Přinášíme Vám malý návod, jak začít den, vyzkoušejte a uvidíte, které tipy si “necháte”…

4 tipy jak začít ráno

Snídaně jsou skutečně základem každého dne a proto byste je určitě měli mít, ale co si dát, aby byl start co nejlepší??? Ať se líbí, jsou zde tipy jak začít ráno…

1 Voda s citronem

Často zmiňovaný “trik”, ale tento “trik” Vám dobře nastartuje nejen trávení, ale i vylučování.

hubnuti voda citronem

Možná jste již tento zvyk zkusili a možná ne, ale pokud ho dáte skutečně do praxe, tak po krátké době uvidíte, jak se vaše trávení urychluje, stolice je pravidelná a vylučování také funguje jak má, tedy nebudete se tak zavodňovat. Voda s citronem ráno, na lačný žaludek, díky vitamínu C nakopne Vaše trávení, takže ať už hubnete nebo se jen udržujete, tak pozitivní efekt to má v každém případě. Každé ráno si do sklenice vody (2,5 – 3 deci) vyždímejte polovinu citronu nebo celou limetku a průběžně vypijte. Po cca půl hodině si dejte snídaně, ať se citronová voda stihne přefiltrovat.

2 Káva (espresso)

Umíte si představit ráno bez kávy? Já tedy ne!

káva v šálke

Pokud je káva součástí i vašeho života, tak si ráno před nebo po vodě s citronem dejte tento nápoj. Ale pozor! Kávou se nemyslí rozpustná káva, ale klasické espresso bez mléka a bez cukru. Jen skutečná káva Vás “nakopne” a podpoří i Vaše zdraví (v rozumné míře).

3 Kaše

Zda si dáte k snídani ovesnou, krupicovou, amarantové, kukuřičnou, bezlepkovou nebo ledajakou jinou kaši, tak kaše je vděčným jídlem na snídani.

Je to tak protože ji umíte libovolně kombinovat s rostlinným, živočišným mlékem, kakaem, kokosem, mákem, mletou skořicí, oříšky , semínkami, rostlinnými oleji lisovanými za studena a s čerstvým ovocem. Kaše je vděčným a rychlým jídlem na snídani a dá se “všemožně” dochutit.

4 Smoothies nápoj

Další extra rychlé, zdravé a lehké jídlo, které máte hotové za pár minut is přípravou.

Čerstvé jahodové smoothie s banánem

Smoothies nápoj si umíte připravit z ovoce, zeleniny, semínek, ořechů, kokosu, máku, skořice nebo přidáním mléčných produktů. Smoothies nápoje jsou zdravé a lehká jídla (pití), které máte plné účinných látek (vitamíny, minerály, bílkoviny, vláknina, tuky, stopové prvky…), které zlepšují vaše zdraví a udržují Vás fit.

4 tipy čemu se ráno vyhnout

Ráno byste se měli vyvarovat určitým “věcem”, abyste si hned ze začátku nezkazili start do nového dne. Kterým zvykem se ráno vyhnout???

1. Slazené nápoje

Pokud i Vy patříte k těm lidem, který bez sladkého ani nevstanou, tak je tu pro vás velká výzva!

Přestaňte kupovat a hlavně pít slazené nápoje. Bude to těžší ale bude to to nejlepší, co můžete udělat. Vysoká koncentrace rafinovaného cukru, umělá sladidla, barviva, konzervanty atd, tohle všechno do sebe dáváte ve vysokém množství a na ráno má být začátek dne co nejlepší a nejlehčí, abyste své orgány podpořily a ne zatížily…

2. Sušené ovoce a musli

Možná si myslíte, že když v reklamě řeknou, že musli nebo sušené ovoce jsou zdravé snídaně je to pravda, ale omyl…

Sušené ovoce a také i musli cereálie jsou sacharidovou bombou, která rapidně zvýší Váš glykemický index, dodá rychlou energii a pak nastane klesání cukru v krvi. Následně přijde “mini abstinenční” příznak nedostatku cukru v krvi a Vy to vyvážíte znovu nějakou “cukrovou” potravinou. Tento bludný kruh sacharidové závislosti zlomíte, pokud přestanete konzumovat tyto potraviny a raději je nahraďte ovesnými vločkami a čerstvým ovocem.

3. Bílé pečivo a sladké snídaně

Croissant, rohlíky, bageta, vánočka, bábovka nebo něco podobného rázu raději nekonzumujte.

Pokud si chcete své trávení nastartovat tak raději tyto potraviny nahraďte pečivem z například grahamové, špaldové, celozrnné, vícezrnné mouky. Pokud nemáte fyzicky náročnou práci, tak k snídani konzumujte pouze 1 ks pečiva (50 – 60 gramů) a raději si dejte více pomazánky (doma vytvořená), šunky, sýra, vajíčko a hlavně čerstvou zeleninu.

4. Ochucené mléčné výrobky

Vanilkový tvaroh, jahodový kefír, čokoládový jogurt atd…

Pokud i Vy milujete ochucené mléčné produkty na snídaně, není žádný problém, ale… Kupujte bílé mléčné produkty a doma si do něj přidejte čerstvé ovoce, kokos, skořici , ořechy, semínka, rostlinné oleje, kakao, kousky hořké čokolády, vanilkovou esenci atd… Vytvořte si příchuť samy, jakou chcete a tak se vyhnete umělým příchutím, konzervantům a zbytečným sladidlům. Když už budete mít velkou chuť na sladké, tak si do bílého jogurtu přidejte 1 lžičku medu nebo javorového sirupu a máte i tak stále zdravější jogurt jako koupený ochucený… Šetřete své tělo od umělých látek kde se dá a bude Vám to lépe trávit a hlavně budete celkově zdravější!…

Když kliknete sem, tak se dozvíte, zda Vám umí pomoci řepa při hubnutí nebo ne… Co obsahuje řepa a najdete zde i recept…