4 zásady úspěšného hubnutí

Chcete zhubnout? Dodržte základní zásady úspěšného hubnutí a podaří se Vám to. Tato pravidla dělají rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem při hubnutí. Vím, že byste byli raději, pokud byste zhubli bez námahy, ale realita je taková, že některé změny musíte udělat. Řiďte se pravidlem: “Pokud chci věci, které nemám, musím dělat věci, které nedělám!”

1. Základem úspěchu při hubnutí je rozhodnutí. Ideální je i popřemýšlet nad důvody, které rozhodly, že právě teď chci zhubnout. Možná si teď položíte otázku – na co mi to bude, prostě chci zhubnout a také to potřebuji, a to je vše, nač přemýšlet nad nějakými důvody. Důvody proč chcete zhubnout mohou být právě tím, co vás bude ovlivňovat, když přijde těžší období a vy se budete možná rozhodovat zda pokračovat v hubnutí, nebo to raději vzdát. Řekněme si to upřímné, není to vždy tak jednoduché pokračovat dál. Bohužel často krát je pro nás jednodušší říct si končím jako překonat nějakou překážku.

2. Úspěšně zhubnete, pokud budete dodržovat následující rovnici: Váš energetický příjem musí být nižší, než je výdej energie. Na straně příjmu však nikdy nechoďte do extrémů. Není pravda, že čím méně stravy přijmete, tím lépe zhubnete. Tím že váš příjem stravy bude velmi nízký tak sice zhubnete, což je logické, ale na druhé straně zpomalíte svůj metabolismu, čili dříve či později se projeví známí jojo-efekt. Doporučujeme snížit příjem kalorií cca o 500 denně. Kromě toho, že v konečném důsledku nezhubnete, častokrát se stává, že s každým takovým hubnutím přiberete ještě něco na víc, a stejně tímto způsobem i ohrožujete své zdraví.

3. Hubnutí vyžaduje změnu ve stravovacích návycích. Hubnutí nemá nic společného s hladověním. Stačí se trošku zorientovat v potravinách, které denně konzumujete. Naučte se číst energetické tabulky, které jsou uvedeny na potravinách. Budete se divit, jaké rozdílné kalorické hodnoty mohou mít potraviny, které na první pohled vypadají stejně. Chce to jen pár minut navíc při nakupování, a určitě se vám podaří udělat několik pozitivních změn. Nemusíte hned měnit vše najednou, na začátek udělejte pár změn, a pak pokračujte s dalšími. Dejte přednost menším porcím jídla, v pravidelných intervalech a kila určitě půjdou dolů. I hubnutí potřebuje čas. Nemůžete čekat, že kila, které jste sbírali několik měsíců či dokonce let budou dolů za týden.

4. Předpokladem úspěšného hubnutí je kvalitní pitný režim. Zapomeňte na všechny slazené nápoje, jsou to zbytečné kalorie. Zaměřte se především na čistou vodu. Při hubnutí je ideální vypít denně cca 3 litry vody. Zdá se vám to nepředstavitelné? Věřte mi, je to jen otázka zvyku. Pokud na to půjdete postupně, určitě se Vám to podaří. Ještě jedna rada na závěr dopoledne pijte více než odpoledne, vaše tělo se vám za to určitě odvděčí dalšími shozenými kily.

Nejlepší je s hubnutím začít hned. Většinou odsouvání na později znamená, že nezačnete vůbec. Zhubněte a těšte se z pěkné postavy!!!

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu