3 alternativy sladkých limonád při hubnutí jsou tady!

Léto je tady, Vy hubnete a ptáte se, co pít během horkých dnů kromě vody? Kupované džusy, různé hnědé bublinkové a přeslazené nápoje nemůžete, tak co si dát, pokud mi už voda nechutná? Nemusíte se obávat, připravila jsem si pro Vás pár jednoduchých, chutných a zdravějších limonád, než ty, co si koupíte v obchodě plné barviv, cukru, “éček” a podobných látek… Pít se dá chutně ai s minimem kalorií!

Proč právě tyto limonády?

Jasně, že voda je základem správného pitného režimu, ale pokud chcete trochu zdravější “zhřešit”, tak si klidně vyzkoušejte připravit jednu z těchto zdravějších limonád a s klidným svědomím můžete popíjet.

V těchto limonádách máte mnohem nižší poměr cukru, jako v kupovaných slazených nápojích, jsou zde i vitamíny, vláknina, minerály a bílkoviny. Tyto limonády slouží jako doplňkové pití ke Vašemu hlavnímu pití v podobě vody. Tyto limonády je ideální pít maximálně 3 deci za den, ale také ne každý den. Pijte jejich 2 – 4 krát v týdnu, ale nezapomínejte na klasický pitný režim v podobě vody.

ovocné nápoje v pohároch pitný režim

Připravte se na lahodné pití!

Vody je ideální během léta vypít 4 – 5 deci na 10 kilogramů Vaší hmotnosti.

Pokud pociťujete žízeň, tak už jste mírně dehydrovaný, nečekejte na žízeň, pijte průběžně a ve večerních hodinách se již pití zkuste vyhnout, protože většina vody vypité večer či v noci se již ve Vás zadrží.

1. recept na zázvorovo citrónovou limonádu

Pokud jsou velké horka, tak neváhejte přidat do limonády i kostky ledu.

limonada

Potřebujete: 1 citron, 1 limetka, 3 cm kořene zázvoru, 8 deci čisté vody, 5 lístků máty, 1 PL třtinového cukru (nemusí být).

Do džbánu dáme vodu, do ní vymačkáme šťávu z citronu a limetky. Kořen zázvoru zbavíme vrchní slupky (jemně) a nastrouhejte na nejmenším struhadle, přidejte do limonády. Na konec přidejte omyté lístky máty a když chcete, tak lžíci třtinového cukru. Vždy je to zdravější poměr, jak kupované slazené nápoje. Pokud jsou velká vedra, tak neváhejte přidat do limonády i kostky ledu.

2. recept na jahodovou limonádu

Kombinace jahod, vanilky a limetky Vás dostane!

Potřebujete: litr vody, 10 větších jahod (nebo 15 menších), 10 lístků máty, 1 limetku, 1 lžičku třtinový cukr, 1 lusk vanilky (nebo 1 lžičku vanilkový cukr a nepridajte třtinový).

Vodu s jahodami vložte do džbánu a rozmixujte ponorným mixérem. Přidejte šťávu z limetky, umyté mátové lístky, třtinový cukr a střed z vanilkového lusku. Pokud nemáte vanilku, tak přidejte 1 lžičku vanilkového cukru ale už nepridajte třtinový cukr. Tento drink můžete ještě promíchat a můžete pít. Kombinace jahod, vanilky a limetky Vás dostane.

3. recept na okurkovo grepovou limonádu

Osvěžující a lahodná limonáda, která zpestří každý den! Zaručeně ji vyzkoušejte…

Potřebujete: 1,5 litru vody, 1/3 salátové okurky, 1 grep, 7 lístků máty, 2 mandarinky, 1 PL třtinový cukr (nemusí být).

Okurku si očistěte, omyjte a nakrájejte na menší kousky, případně na kroužky. Okurku přidejte do vody ve džbánu a rozmixujte ponorným mixérem. Grep a mandarinky překrojte na polovinu a vystavte jejich (vytlačte) do limonády. Přidejte mátové lístky cukr, promíchejte a máte hotovou osvěžující limonádu.

Další chutné a osvěžující recepty na limonády najdete zde: zázvorová limonáda a meduňková limonáda