Účinná dieta – zhubněte!

hubnuti

V současné době existují desítky „účinných“ diet. To se řekne – “zhubněte”. Ale kterou dietu si vybrat? Existuje klíč, který Vám řekne, zda ta vaše dieta se může nazvat účinná dieta. Pokud splňuje následující kritéria, začněte s ní.

1. Účinná dieta – Zhubněte s ní 2-5 kilo za měsíc. Méně je málo. Více znamená i úbytek ze svalové hmoty –  zhubnuté kila se časem vrátí .. Zhubnout 2-5 kilo je přiměřené.

2. Zhubněte bez hladovění – Násilné omezování v jídle vede ke zpomalení metabolismu. Snadno se může stát, že zhubnuté kila, nejenže přiberete zpět, ale přibudou Vám i nějaké navíc. Pravidelná strava je základní pilíř úspěšného hubnutí.

2.Přidejte pohyb – účinná dieta bez pohybu neexistuje. Pohyb je součástí správného a účinného hubnutí. Nemusíte se dennodenně trápit s cvičením, ale rychlejší procházka ještě nikomu neublížila.

3. Zdravá strava – zhubněte s ní. Kde není zdravá strava, není účinné hubnutí. Dejte si i to, co máte rádi, ale i to, co Vaše tělo potřebuje (zdravou stravu, zdravou výživu)

4. Netrapte se s hubnutím – trápení vyvolává ještě větší trápení a myšlenky, že se to nepodaří. A ono se to nepodaří. Začíná to v hlavě. Zhubněte s čistou hlavou (pozitivně myslet).

5.  Která dieta je tedy účinná dieta – podle mne tato kritéria nesplňuje žádná. Ale popřemýšlejte (prostudujte si informace o jednotlivých dietách), v každé je něco správně. Vhodnou kombinací si vytvoříte dietu, která bude fungovat. Účinná dieta je pro každého jedinečná (pokud si ji nevíte sestavit, přihlaste se k odebírání zajímavých rad a tipů a zhubněte!).

Doporučujeme:

– „zdravé a účinné hubnutí