Udělejte si některou z těchto 4 úžasných pomazánek! Vhodné i během hubnutí…

Pěkné občerstvení s různými druhy pomazánek na kousku chleba

Když Vám docházejí nápady, co vařit během hubnutí, tak si směle udělejte některou z těchto 4 pomazánek. Jsou chutné a nemají až tolik kalorií, jako klasické pomazánky, například s majonézou… Tyto pomazánky jsou vhodné ke snídani, dejte si je na nějaké tmavé pečivo a doplňte čerstvou zeleninou, zaručeně si pochutnáte!…

Recept na light brynzovou pomazánku – je super!

Brynzová pomazánka “osvěží” každé ráno… Je chutná, zdravá a navíc Vás zasytí. Dejte si tuto pomazánku na snídani a vydržíte až do oběda…

brynzová pomazánka a pažitka na plátcích chleba

Potřebujete: 250 g brynzy, 75 g másla (min. 82% tuku), 0,5 deci mléka (plnotučné), 1 PL hořčice, 1 malá cibule, červená sladká paprika, špetka mořské soli (nemusí být, brynza je slaná sama o sobě), pepř. Na ozdobení čerstvá pažitka a tmavé pečivo.

Nejprve rozmixujte brynzu s mlékem a potom is máslem do hladké hmoty. Potom do pomazánky přidejte hořčici, na drobno nakrájenou cibuli, červenou papriku, pepř a opět rozmixujte. Sůl do pomazánky nemusíte přidávat, protože brynza je slaná sama o sobě. Pomazánku si dejte na tmavé pečivo a na vrch dejte omytou čerstvou pažitku.

Lahodný recept na tvarohovo-česnekovou light pomazánku

Pokud Vám nevadí vůně česneku, tak tato pomazánka je ideální možností na vydatné snídani. Obsahuje dostatek bílkovin a jiných účinných látek potřebných při hubnutí.

Domácí chléb s tvarohovou pomazánkou a zelenou bylinkou

Potřebujete: 200 g hrudkovitého tvarohu, 100 g tvrdého sýru (25 – 30% tuku), 3 stroužky česneku, 2 – 3 lžíce bílého jogurtu, mořská sůl, pepř, tmavý druh pečiva. Na ozdobu použijte jarní cibulku nebo petrželku.

Hrudkovitý tvaroh dejte do misky a smíchejte ho s na jemno nastrouhaným sýrem. Tato hmota je ale velmi hustá, takže do ní přidejte 2 – 3 PL bílého jogurt, uvidíte podle konzistence. Pak to dochuťte prolisovaným česnekem, solí, pepřem a dobře promíchejte. Ku této pomazánce se hodí jarní cibulka nebo čerstvá petrželka. Tuto tvarohovo-česnekovou pomazánku si dejte na tmavé pečivo a jezte to spolu s čerstvou zeleninou.

Receptíky na light brokolicovou pomazánku

Tato light brokolicová pomazánka je lahodnou a lehčí možností snídaně, vyzkoušejte ji! Nezapomeňte také na čerstvou zeleninu, alespoň rajče…

Dvě misky brokolicové pomazánky s pečivem

Potřebujete: 250 g uvařené brokolice, 30 g másla, 50 g měkkého sýra, 2 stroužky česneku, špetku mořské soli, pepř.

Uvařenou brokolici dejte do misky, přidejte máslo, měkký sýr, prolisovaný česnek, sůl, pepř a důkladně rozmixujte. Tuto pomazánku si můžete dochutit i svým oblíbeným kořením, například trochu oregana nebo na vrch listy čerstvé bazalky. Tato brokolicová pomazánka má řidší konzistenci, takže se hodí i na topinky.

Je tu recept na tuňákovou light pomazánku

Tuňáková pomazánka nikdy nezklame! Tato varianta je rychlý a navíc má dostatek bílkovin a zdravých tuků (omega3 a omega 6), takže Vás dobře zasytí. Tuňáková pomazánka se hodí na tmavé pečivo a se salátem.

Chléb rozetřený s tuňákem a smotanovým sýrem

Potřebujete: 2 konzervy tuňáka ve vlastní šťávě, 1 cottage cheese, polovina cibule, 1 lžičku hořčice, trochu mořské soli, pepř, 1 PL bílého jogurtu. Na vrch si můžete dát petrželku, jarní cibulku nebo pažitku.

Tuňáka ve vlastní šťávě dejte do misky, přidejte cottage cheese a promíchejte. Polovinu cibule nebo třetinu (podle velikosti) pokrájejte na drobno a přidejte ke tuňákovi. Pak ještě přidejte bílý jogurt, pepř, hořčici, sůl a dobře promíchejte. Na vrch této pomazánky si pak ještě můžete dát jarní cibulku, pažitku nebo petrželku.

Klikněte sem a najdete zde 2 rychlé a light recepty na salát s lněnými semínky a rukolovým salátem s kuřecími prsy!