Vlašské ořechy a hubnutí – ano či ne?

vlašské orechy při hubnutíJe pravda, že vlašské ořechy jsou velmi zdravé, nejenže obsahují velké množství živin, vlákniny ale obsahují i pro organismus nezbytně důležité zdravé tuky . A hlavně my – Češi jich máme ve stravě nedostatek.

Vlašské ořechy jsou vitamínová bomba – viz podrobný popis toho, jak dokáží pomoci Vašemu zdraví a co všechno obsahují

Ale při slově tuky (i když zdravé ) se každému, kdo se snaží zhubnout, postaví vlasy na hlavě . Ano , vlašské ořechy jsou kalorické. Obsahují přibližně 650 kalorií, což je asi 2700 kilojoulů . Takže jak s nimi při hubnutí ?

Vlašské ořechy při hubnutí – jak na to ?

Hubnutí bude úspěšné hlavně tehdy , pokud přiměřeně snížíme příjem kalorií, ale uděláme to tak , že nesnížíme příjem živin . Protože mnoho lidí, kteří hubnou jen počítáním kalorií – výrazným omezením jídla , po skončení hubnutí navštíví nezvaný host – jojo efekt.

Výsledek je tedy jasný – vlašské ořechy při hubnutí ano, ale s mírou. Například pokud si 1-2 krát v týdnu dáte za hrst, tak hubnutí určitě neublížíte , ba naopak – pomůžete zabránit jojo efektu . Jen se vyvarujte večernímu pojídání . Tehdy Vám vlašské ořechy více uškodí . Nejlepší je si je dát v rámci snídaně nebo svačiny.

Kdy si dát pozor – vlašské ořechy mohou být pro Vaše tělo silný alergen , a také byste se jim měli vyhnout pokud máte problém se žlučníkem .