Osvěžte si jídelníček při hubnutí – 2 rychlé light recepty

zeleny salat s lanovymi semienkami

Hubnete a zdá se vám, že stále jíte totéž dokola??? Co tak osvěžit svůj jídelníček těmito dvěma lehkými, chutnými a rychlými saláty? Nebojte se vyzkoušet tyto nové recepty, minimálně alespoň jeden z nich Vám jistě zachutná. Tyto saláty mají nízkou kalorickou hodnotu, obsahují minimum tuku ale zároveň dost vitamínů a vlákniny. Tyto saláty si umíte přizpůsobit různými jinými druhy zeleniny, koření, masa, vajíčkem, sýry nebo rybami. Při hubnutí jsou tyto saláty ideální volbou…

Zelený salát s lněnými semínky

Tento zelený a zeleninový salát je vhodným, rychlým a jednoduchým jídlem vhodným při hubnutí. Tento salát můžete jíst na oběd nebo večeři a můžete jej mít i jako přílohu ke libovému masu.

Potřebujete: 5 listů čínského zelí, 5 cm ze salátové okurky, 1 lžičku lněná semínka, 5 ks olivy bez pecky, 0,5 lžičky olivový olej, 1 KL tzatziky koření.

Omyté listy čínského zelí nakrájejte na tenčí proužky a vložte do misky. Okurku nakrájejte na tenké proužky. Přidejte olivy rozkrojené na polovinu, nakrájenou okurku, olivový olej, tzatziky pepř a salát dobře zamíchejte. Na vrch hotového salátu přidejte dýňová semínka a můžete jíst. Pokud doma máte tvrdý sýr, tak si ho můžete nastrouhat na vrch, tak dodáte tělu více bílkovin a salát bude o trochu sytější.

Recept rukolový salát s kuřecím masem

Během hubnutí je tento salát jako lehké jídlo vhodné na večeři nebo oběd. Tento salát se však hodí i jako příloha ke masu, těstovinovým nebo bramborovým jídlům. Tento salát můžete podávat studený ale i teplý, sýr se pěkně rozteče.

rukolovy salat s kurecim masem

Potřebujete: 250 g rukoly, 50 g tvrdý sýr (25% tuku), 100 g opečené kuřecí prsa, 2 pásky surové kapie (nebo červené papriky), 5 ks oliv bez pecky, 1 lžičku olivový olej, špetku mořské soli, špetku černý mletý koření.

Omytou roketu si rozřízněte na půlky a vložte do mísy. Přidejte opečené kuřecí prsa, na kostičky nakrájený sýr, na kostičky nakrájenou kapii nebo červenou papriku, olivy v celku nebo překrojené na polovinu, olivový olej a sůl s pepřem. Vše dobře promíchejte a můžete jíst. Buď studený nebo teplý. Tento salát je chutným, lehkým a rychlým jídlem.

Share Button

Pokoušíte se mít hezkou postavu již dlouhou dobu a výsledky se nedostavují? Myslíte, že to není možné? Přidejte se do mé FB skupiny “Ideální postava - hravě a zdravě“ a získáte tipy a možnosti jak být fit, spokojenou a zdravou!

Facebook skupina - Ideální postava - hravě a zdravě

Verze stránky Klasická | Mobilní