Máte zpomalený metabolismus? Příčiny.

Chcete opravdu zhubnout? Začněte správně a máte velkou šanci zhubnout. Pokud špatně začnete, máte jistotu, že i přes snahu určitě nezhubnete. Více v článku “hubnutí-úvod“.

Chcete si zrychlit metabolismus? Odstraňte příčiny a Váš zpomalený metabolismus se nastartuje. Zpomalený metabolismus je překážkou hubnutí.

Při hubnutí je rychlost vašeho metabolismu rozhodující. Pokud Váš metabolismu pracuje pomalu (máte zpomalený metabolismus), hubnutí pro Vás bude těžší, ale je zvládnutelné, pokud se zaměříte především na to, jak zrychlit zpomalí metabolismus. Pokud Vás metabolismus pracuje dostatečně, hubnutí bude pro vás poměrně jednoduché, ale i tak je třeba dodržovat zásady zdravého hubnutí, aby se Vám shozená kila nevrátili spátky.

Základním projevem toho, že máte zpomalený metabolismus je, že přibíráte i tehdy když v průběhu dne sníte pouze minimální množství jídla. Problém nastal tím, že jste v snaze zhubnout, až příliš snížily svůj denní příjem jídla a Váš metabolismus následně reagoval svým zpomalením. Pokud chcete zhubnout zdravě a natrvalo potřebujete především nastartovat zpomalený metabolismus.

Máte zpomalený metabolismus? Příčiny:

– Hladovění, přílišné omezování jídla. Hladověním logicky něco zhubnete, ale vzápětí se objeví jojo efekt a každým dalším hladověním si ještě více zpomalujete svůj metabolismus. Nebuďte tedy překvapeni, že výsledkem hladovky a různých diet je, že máte pocit, že přibíráte i s vody. Proto potřebujete zrychlit metabolismus
– Nepravidelná strava. Možná to znáte, nestíháte a proto půl dne nic nevložíte do úst a když přijdete večer domů sníte všechno, co nesní vás. Pak se nedivte, že nehubne. Pravidelná strava je jen otázkou priorit.
– Nedostatečný pitný režim. Pokud si myslíte, že když vypijete 1,5 – 2 litry vody, váš pitný režim je optimální tak se mýlíte. Pitný režim je závislý na vaší tělesné hmotnosti a také od fyzické aktivity. Je samozřejmě rozdíl zda vážíte 50 či 100 kilo. A je rozdíl i v tom jakou vodu pijete. Slazené vody do pitného režimu určitě nepatří a navíc jsou to prázdné kalorie, které Vám v snaze zhubnout určitě nepomohou a navíc ještě zhoršují již tak zpomalený metabolismus.

Pokud chcete úspěšně zhubnout, soustřeďte se na zrychlení metabolismu, protože zpomalený metabolismus Vám nejen ztíží hubnutí, ale přinese s sebou i jojo efekt.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:
Rychlé hubnutí
Proč se mi nedaří zhubnout