Toto se změní, pokud se rozhodnete zhubnout natrvalo.

hubnuti do leta stihla zena sedi pri bazene

Proč se v poslední době více hovoří o trvalém zhubnutí? Proč už diety nejsou “topka” ve světě hubnutí? Poznejte zdravou a trvalou cestu zhubnutí, poznejte ty rozdíly mezi rychlými dietami a dlouhodobými metodami úspěšného hubnutí, co všechno dosáhnete hubnutím s dietou a co všechno právě hubnutím na trvale…

Už většina z Vás zjistila, že krátkodobým hubnutím, nejčastěji díky dietě nebo hladovce nic nedosáhne, tak proč se stále trápit něčím co nepřinese žádný pozitivní efekt a dá Vám jen samé negativa??? Při dietě stačí pár týdnů dodržování a kilogramy krásné sejdou, motivace je nakopnutí během prvního týdne, ale co pak když dietu přestanete dodržovat??? To už asi také každý dobře zná. Přijde joj-efekt a dá se říci, že po dodržování diety přiberete iz vody, protože tělo je vysílené, podvyživené a snaží se vše v sobě zadržet, pro případ dalšího nesmyslného hladovění.

Jojo-efektem se tělo vlastně chrání, předtím aby “neumřelo” hlady. Jak se ale samy vypořádáte s tímto problémem? No “klasicky”, budete jíst velmi málo, abyste iz toho mála nepřibrala, budete bez energie, váha bude při nejlepším stát a pak se možná i vrhnete na cvičení, jenže bez tuku, sacharidů a bílkovin nedojde ke žádnému efektu… konečně se odhodlejte na možná delší cestu, ale právě díky této delší a méně omezující cestě dosáhnete natrvalo svou chtěnou hmotnost, zlepšené, urychlené trávení, pevnější zdraví a nejen že budete vypadat skvěle ale budete se i tak cítit. Nastal čas na skutečnou změnu se kterou přijde řada pouze pozitivních “účinků”.

Zhubnutí natrvalo má krátkodobé nevýhody, ale dlouhodobé pozitiva, které daleko předčí počáteční mínusy…

Krátkodobé mínusy správného hubnutí

Sestavit správný plán na hubnutí – delší příprava

Sestavit si sám správný jídelníček bývá dost obtížné, pokud si na to sami netroufnete, tak vyhledejte odbornou pomoc. Při výběru správné metody hubnutí musíte přihlížet na své momentálně zdraví, genetiku (predispozice), práci, poměr svalové hmoty, typ postavy, protože určitě není vhodné vrhnout se na první jídelníček, který najdete. Při správném hubnutí musíte brát v úvahu opravdu vše, aby byla metoda hubnutí pro Vás ta správná… Ale není to až taková věda, když znáte a posloucháte své tělo. V první řadě se zaměřte na správný poměr živin (tuky, sacharidy, bílkoviny). V žádném případě Nevylučujte jednu nebo několik z těchto potřebných živin, protože to byste měli opět pouze dietu až hladovku a pak by nastal opět jojo-efekt. Ve zdravém a trvalém hubnutí potřebujete i tuky, cukry a bílkoviny. Pokud jste závislí na sladkém a konzumujete sladkosti případně slazené limonády, tak začněte mírným snížením podílu sacharidů, postupně, aby se Vaše tělo stihlo normalizovat. Pokud Práveže konzumujete mastná jídla nebo s vyšším podílem tuku, tak koriguje tuto stránku. Vy se pozorujte a sami víte na to přijít, co a kolik Vám pasuje. Samozřejmě během hubnutí je dobré mít vyšší příjem bílkovin, aby bylo trávení a metabolismus co nejvíce nastartován. Čerstvá zelenina a ovoce jsou také samozřejmostí.

zdrava zelenina a ovocie

Kila budou na začátku ubývat pomaleji, než při nárazových nezdravých dietách

Při dietách jste zvyklý, že za první týden diétovania či hladovění umí sjet i 5 kilogramů, ale pozor. Při této metodě počítejte s hubnutím 2 – 5 kilogramů za měsíc, protože při dlouhodobých změnách stravování a životního stylu nebudete dělat radikální změny, ale budete se učit jíst a pít, postupně, abyste se s tímto novým stylem sžili a měli ho zvládnutý. Kdo chce hubnout 5 kg za týden, ať si vybere nějakou ze “zaručených diet”. V trvalém hubnutí nejde o rychlost a počet kilogramů, ale jde tady o zdravé a co nejméně omezující hubnutí s dlouhodobým pozitivním efektem.

Delší doba hubnutí…

Další nevýhodou při dlouhodobém správném hubnutí je delší doba tohoto hubnutí.

muz a zena svalnati

Při trvalém hubnutí se dělají dlouhodobé a ne radikální změny ve Vašem stravování, pitném režimu a pohybové aktivitě a proto nemůžete čekat, že výsledný efekt přijde za měsíc nebo dva. Pokud se rozhodnete pro hubnutí natrvalo, tedy osvojíte si základy zdravého životního stylu, tak hubnutí může trvat déle, dokud zhubnete na požadovanou hmotnost ale určitě tím jen získáte a to ne jen pěknou figuru ale i pevnější zdraví a metabolismus, který jste měli možná ve dvaceti letech života… Na výsledky tohoto hubnutí se určitě vyplatí počkat.

Plusy dlouhodobého správného hubnutí

Kromě zhubnutí kilo se budete cítit mnohem lépe

spokojna zena

Při dietě byl problém s nedostatkem energie, neboť příjem sacharidů a také tuku byl na minimu. Ale právě při trvalém zhubnutí a osvojení si základů zdravého životního stylu budete mít energie stále dost, protože budete jíst pestrou a pravidelnou stravu, která bude pohánět mozek, metabolismus a také pálení tuku na 100%. Tím, že nebudete hladovět bude Vaše tělo spokojené a vždy dobře naladěné.

Když to zvládnete, postupně Vám sebevědomí poroste

Ať už kvůli hezčí postavě, nebo i kvůli tomu, že jste něco dokázali, budete se cítit dobře.

Budete si mnohem více věřit, protože zhubnout trvale bez hladovění je delší ale úspěšnější proces. Vidět jak se Vaše postava mění, že se stále více a více přibližujete ke své chtěné váze, je to nejlepší. Plus Vaše zdraví bude také lépe, neboť pravidelné stravování má vliv na celý organismus.

Osvojíte si zásady zdravého životního stylu

Zásady zdravého životního stylu nejsou pouze jedním jídelníčkem, který musíte dodržovat, je to pestrá škála různých pravidel, jídel, receptů, ve kterých se můžete zlepšovat i celý život.

grilovane jedla - maso, zemiaky zelenina

Zdravý životní styl je skutečnou cestou na celý život a ne pouze jednorázovou záležitostí. Vy sami si vyberete co se Vám líbí, co Vám chutná, co Vám vyhovuje nejvíce a když budete poslouchat své tělo, tak půjdete jistě tou správnou cestou. Buďte otevřený novým myšlenkám…

Zrychlení metabolismu

Další velkou výhodou dlouhodobého správného hubnutí je, že budete mít urychlený metabolismus.

Urychlené trávení a metabolismus jsou základem nejen hubnutí ale pak i udržení Vaší hmotnosti. Pravidelným stravováním s dostatkem potřebných látek a živin Vám bude trávit bez nejmenších problémů, stolice bude také upravit a navíc se Vám upraví i odvodnění. Při dlouhodobém hubnutí a osvojení si základů zdravého životního stylu budete mít skutečně trávení na 100% nastartovány a pak Vás v žádném případě nepřekvapí nějaká oslava, svatba, grilování nebo jiná situace při níž je více jídla. Vám to bude pěkně rychle trávit, nebude vám těžko a můžete si na plno užít i takové pěkné chvíle s rodinou a známými.

stastna zena bezi po plazi

Nechte se inspirovat například tímto “jídelníčkem”, který Vám nabízí pestré stravování… Nezapomeňte si ho však přizpůsobit svým podmínkám. Kterou možnost hubnutí si vyberete Vy?

Tak co, přesvědčili jsme Vás o správnosti dlouhodobého správného hubnutí nebo si zvolíte dietu?