Metabolismus – jak zrychlit zpomalený metabolismus?

Chcete zhubnout? Pozor, aby Vás nebrzdil zpomalený metabolismus. Nevíte jak zrychlit metabolismus? Vyzkoušejte postupy na zrychlení a zhubněte.
Pro úspěšné hubnutí je funkce Vašeho metabolismu podstatná. Pokud hubnete nesprávným způsobem, tak si ještě metabolismus zpomalujete, což časem způsobí zastavení hubnutí a následný jojo efekt. A to asi nechcete, že?

O metabolismu

Co je to vlastně? Laicky řečeno, metabolismus mluví o tom, jak vaše tělo naloží s energií, kterou jste přijali ve formě stravy. Má dvě možnosti. Buď ji spálí, nebo část spálí a část uloží ve formě tuku. Pokud máte rychlý metabolismus, vaše tělo nepřibere (pokud se nepřejídáte) a naopak Vám hubnutí půjde snadněji.
Pokud ale máte zpomalený metabolismus, pravděpodobně máte i nadváhu. Pokud se rozhodnete hubnout, tak zapomeňte na hladovku, nebo výrazné omezení jídla. Neboť si ještě víc zpomalíte metabolismus – to znamená, že přiberete zpět. Takto budete hubnout celý život a zbytečně. Vždy to bude bez úspěchu.

Jak zrychlit metabolismus? (Jak jej při hubnutí nezpomalil?)

1. Zpomalený metabolismus zrychlete pravidelnou stravou. Jezte 5 krát denně v menších dávkách a metabolismus se začne zrychlovat. Pokud jste dosud jedli 1-2 krát denně, určitě máte strach, že namísto zhubnutí přiberete. Možná Vám na začátek nějaké kilečko přibude, ale po čase se to zlomí a začnete krásně a hlavně bez hladovění hubnout.

2. Jezte potraviny s nízkým glykemickým indexem. Jednak jsou zdravější, ale co je podstatné zasytí vás na delší dobu a potlačí choutky na pamlsky. Přidejte do stravy vlákninu a bílkoviny. Také mají sytící efekt. Bílkoviny jsou i základní stavební jednotkou svalstva, které rovněž příznivě ovlivňuje zrychlení metabolismu.

3. Pohyb Vám zpevní svalstvo – pokud máte v stravě dostatek bílkovin (nejlépe jsou rostlinné – luštěniny ,….). A kvalitní svalstvo zrychluje metabolismus. Například když spíte, tak kilo svalové hmoty spálí sedm krát více kalorií než kilo tuku. Takže začněte se hýbat. Optimální je 3 krát v týdnu po 46 – 60 minut. A pohyb vám nejen zrychlí metabolismus, ale také urychlí samotné hubnutí.
Takže Váš zpomalený metabolismus bude brzy minulost. Víte jak zrychlit metabolismus a zhubnout, stačí jen začít.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu