Ovoce Vám pomůže nejen zhubnout …

Denní konzumace ovoce je důležitá z hlediska výživné hodnoty kterou obsahuje. Pokud totiž chcete zhubnout zdravě a natrvalo potřebujete váš organismus zásobit dostatečným množstvím živin. Ovoce je bohaté na cukry, vlákninu, vitamíny, minerály, stopové prvky, ale i na fytochemikálie. Jeho denní konzumace Vám pomůže nejen zdravě zhubnout, ale i posílí Vaše zdraví.

Denně se doporučuje sníst několik kousků ovoce. Při hubnutí je ideální ovoce konzumovat v dopoledních hodinách. Mělo by být součástí ideální snídaně a svačiny. Pokud budete konzumovat ovoce dopoledne, vaše tělo bude mít dostatek času, aby přijaté sacharidy z ovoce spálilo a neuložilo ve formě tuků. Pozor také na nadměrnou konzumaci ovoce, protože Vás může nepříjemně překvapit nafukování, případně plynatost.
Při výběru ovoce upřednostňujte především konzumaci čerstvého ovoce. Alternativou může být i výběr mraženého ovoce. Raději se ale vyhněte sušenému ovoci, protože je často prisládzané, čímž zbytečně zvyšujete svůj kalorický příjem. Při hubnutí se také vyhýbejte kompotem, které také obsahují více cukru.

Dalším důvodem proč konzumovat při hubnutí přiměřené množství ovoce je, že je bohaté na vlákninu. Vláknina nejen pomůže Vašemu trávení, ale také je prospěšná pro svůj sytící účinek. Denní konzumace ovoce má také vynikající detoxikační účinky, je ideální prevencí před různými onemocněními.

Různé druhy ovoce mají odlišné kalorické hodnoty. Proto se při hubnutí zaměřte především na konzumaci ovoce z nižšími kalorickými hodnotami. Denně se snažte sníst dva až čtyři kousky ovoce.

Nevhodné při hubnutí:

Kcal na 100g
Banány (95 kcal) – obsahují hodně cukru, jsou energetickou bombou
Hrozny (69 kcal) – má vysokou výživnou hodnotu, pro svou kalorickou hodnotu jej raději konzumujte jen tehdy když např. aktivněji sportujete
Avokádo (187 kcal) – je vysoce kalorické ovoce. Je bohaté na tuky. Při hubnutí se mu raději vyhněte.
Papája (140 kcal) – pro její vysokou energetickou hodnotu ji při hubnutí konzumujte jen výjimečně

Vhodné při hubnutí:
Jablko (61 kcal) – obsahuje hodně vlákniny, což vám pomůže zlepšit trávení. Je také vynikající při nespavosti
Grapefruit (41 kcal) – pročišťuje organismus, podporuje lepší trávení, podporuje metabolismus cukrů
Kiwi (49 kcal) – pro vysoký obsah C vitaminu podporuje spalování tuků
Červený meloun (26 kcal) – obsahuje až 90% vody, je ideální při hubnutí
Švestky (54 kcal) – obsahuje hodně železa, vlákniny, vitamínů. Je ideální kosti, protože obsahuje vápník a fosfor

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Související články

Jak zhubnout
Metabolismus a hubnutí