3 recepty na light bramborové saláty vhodné při hubnutí.

bramborový salát recepty hubnutí

Zda si uděláte některý z těchto 3 salátů během vánočních svátků nebo jiných příležitostí, tak tyto bramborové saláty jsou lehčími variantami klasických majonézových salátů. Během hubnutí jsou tyto saláty vhodnými alternativami klasického majonézového salátu. Přidejte si k nim libové maso nebo rybu a slavnostní oběd nebo večeře jsou na světě.

¨1. Recept na bramborový salát s ředkví

Tímto netradičním bramborovým salátem můžete zpestřit vánoční večeři a zároveň ušetřit kopec kalorií… Vyzkoušejte tento šalátik ku rybě nebo lehčímu masu a máte výjimečnou večeři jako “vyšitou”.

bramborový salát s reďkví a okurkami

Potřebujete: 500 g brambor, 250 g ředkvičky, 1 jarní cibulku, 2 vařená vajíčka (mohou a nemusí být), 1 deci bílého jogurtu, čerstvou petrželku, sůl a pepř.

Brambory uvařte ve slupce, nechte vychladnout a potom oloupejte. Do větší misky jejich protlačte, přidejte pokrájené ředkvičky na kroužky, jarní cibulku na drobno, přetištěny vařená vajíčka, bílý jogurt, sůl, pepř a na konec čerstvou petrželku. Salát důkladně promíchejte a dejte do lednice na pár hodin, aby se chutě spojily.

2. Recept na light bramborový salát

Tento bramborový salát se nejvíce podobá na klasický vánoční bramborový salát, ale je lehčí, protože obsahuje pouze minimum majonézy ai to ze sóji, která je bez cholesterolu. Udělejte si tento bramborový salát ke rybě a na Vánoce jste vybavený!

bramborový salát s vařenými vejci na černém talíři

Potřebujete: 1 kg brambory, 3 vařená vajíčka, kyselá okurka, sterilovaný hrášek a mrkev, 1 malá cibule, 250 g bílého jogurtu, 3 lžíce sójové majonézy, mořská sůl, pepř, 1 PL plnotučné hořčice.

Uvařené brambory a vajíčka oloupejte a protlačte do větší mísy. Přidejte na drobno nakrájenou kyselou okurku, cibuli, mrkev, hrášek, bílý jogurt, sójovou majonézu, sůl, pepř, hořčici a důkladně promíchejte. Pokud se Vám bude salát zdát hustý přidejte více bílého jogurtu. Pak tento salát dejte na pár hodin do lednice, ideálně na celou noc.

3. Recept na lehký bramborový salát bez vajíčka

Chcete-li zcela lehký salát, tak z těchto tří receptů je tento nejjednodušší a nejlehčí. Tento salát si můžete dát na oběd nebo na večeři.

bramborový salát v bílé misce

Potřebujete: 500 g brambor, salátovou okurku, 1 lžičku dijonské hořčice, 200 g zakysané smetany, 3 PL čerstvé řeřichy, pepř a mořská sůl.

Uvařené brambory očistěte od slupky a protlačte do mísy. Salátovou okurku očistěte, omyjte a pokrájejte na menší kostky. Do mísy dejte přetištěny brambory, okurku, kysanou smetanu, hořčici, omytou řeřichu, sůl, pepř a dobře promíchejte. Tento salát dejte do chladničky.

Pokud si děláte starosti s tím čím je nejlepší solit, tak klikněte sem a dozvíte se, zda je lepší klasická sůl, himalájská nebo mořská.