Rady které oceníte nejen pro hubnutí – 2.část

Rady které oceníte nejen pro hubnutí – 2.část
Pár rad na hubnutí, které jsou velmi důležité a bez nich natrvalo jen těžko zhubnete. Pokud děláte tyto chyby, zkuste je odstranit a určitě zhubnete snadněji.
Rady na hubnutí, které oceníte

  • Před dietami a hladověním upřednostněte stravování podle základních zásad zdravého stravování. To vám zajistí nejen úspěšné zhubnutí, ale i dlouhodobé zhubnutí bez jojo efektu. Určitě vás potěší, že i zdravá strava může být chutná, a navíc vám nezpomalí váš metabolismus. Záleží jen na vás, jak si ceníte své zdraví, a zda chcete zhubnout trvale, nebo pouze opět na sobě něco zkoušet.
  • Vždy pijte dostatek čisté vody. Váš organismu nepotřebuje džus, ani zabarvené sladké vody, potřebuje čistou vodu. Je nemožné cítit se dobře, případně úspěšně zhubnout pokud nepijete dostatek čisté vody. Nechutná vám? Je to jen otázka zvyku. Pokud ale chcete zhubnout a cítit se dobře potřebujete si jen zvyknout.


Ideální je vypít hned ráno na lačno velkou sklenici čisté vody. Dopoledne pijte více než odpoledne. Dvě třetiny celkového pitného režimu je třeba přijmout dopoledne, protože do 12:00 je naše tělo ve fázi čištění. Mimochodem do pitného režimu nepatří mléko ani polévky.

  • Snižte příjem tuků. Nastartuje to Vaše hubnutí. Především tzv.. trans-tuků, které jsou pro naše tělo škodlivé. Nacházejí se především v rychlém občerstvení a ve sladkostech. Tyto potraviny doma zbytečně neskladujte, protože podstatně těžší je odolat, pokud vám stačí pouze otevřít skříňku. Stejně snižte příjem masa a masných výrobků. Lidský organismus není uzpůsoben na několikanásobnou denní konzumaci masa, zbytečně zatěžujete trávení, a často s masem přijímáte nadbytek živočišných tuků. Kromě nadváhy můžete mít následně potíže i se zvýšeným cholesterolem, případně se zvýšeným krevním tlakem.
  • Snižte příjem cukrů. Pozor i na skryté cukry, např.. v 2dcl. slazeného nápoje vypijete do cca 6 lžiček cukru. Také některé cereálie jako musli, ochucené ovesné vločky, …… jsou často plné cukru. Pokud přijmete více cukru, než dokáže vaše tělo zpracovat, uloží se ve vašem těle ve formě tuků. A proto je lépe hubnout bez nadbytečných cukrů

Začněte postupně. Pokud chcete zhubnout i více kilo, je důležité jít na to postupně. Jak se říká: “pomalu dál dojdeš”! Mnoho změn najednou (i když pozitivních, může časem ve vás vyvolat odpor. A při hubnutí to platí dvojnásob.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu