4 recepty na lahodné kaše vhodné i během hubnutí.

Quinoa kase s ovocim a medem

Tyto vynikající recepty jsou vhodné během hubnutí hlavně na snídani. Obsahují dostatek bílkovin, sacharidů a jiných látek, které během hubnutí nesmíte zapomínat přijímat. Tyto kaše si můžete osvěžit různými druhy ovoce, ořechy, kakaem, kokosem a na jejich přípravu lze použít i rostlinné druhy mléka. Připravte si některou z těchto kaší a budete ne jen “nastartován” do nového dne, ale i zasycený.

Recept na quinovú kaši s ovocem

Pokud Vás již nebaví ovesná nebo krupicová kaše, tak vyzkoušejte kaši z Quinoi. Je chutná a navíc i zdravá.

Ovsena kase Quinoa s jabkami a orechy

Potřebujete: 50 g Quinoi, 2,5 deci mléka (kravské nebo rostlinné), 1 lžičku medu nebo stévie sladká, půl jablka, mletou skořici, kakao, vlašské nebo jiné ořechy.

Quinou vařte na sucho v hrnci 2 – 3 minuty. Pak přilijte mléko, přiveďte k varu a na mírném ohni vařte cca 20 minut, dokud nebude quinoa měkká (podobně jako při vaření rýže). Když bude quinová kaše hotová tak do ní přidejte skořici, kakao, med, případně stévie sladká a na vrch dejte ořechy a pokrájené jablko.

Recept na ovesnou kaši s banánem a mandlemi

Ovesná kaše je “klasika”, která nikdy nezklame, kdy se ještě osvěží banánem a mandlemi, tak nemá chybu ani během hubnutí.

Miska ovesne kase s platkami bananu, mandlemy

Potřebujete: 70 g ovesných vloček, 2,5 deci mléka (rostlinné nebo živočišné), 1 menší banán, pár kousků celých mandlí.

Do menšího hrnce dejte mléko a nechte ho ohřát, nesmí vřít. Pak přisypte ovesné vločky a a na mírném ohni vařte přibližně 5 minut. Hustotu kaše si upravujte ovesnými vločkami, někdo má rád hustší, jiný zas řidší. Když bude kaše hotová, tak si na ni pokrájejte banán na kroužky a posypte ji mandlemi. Kaše se sladit medem nemusí, protože banán dodá sladkou chuť.

Recept na ovesnou kaši z vody a s lesním ovocem

Když nemůžete nebo nechcete pít mléko, tak je zde tato skvělá ovesná kaše, která se připravuje z vody. Je lahodná a navíc lesní ovoce jí dodá tu správnou chuť!

Ovesna kase s boruvkami a malinami

Potřebujete: 90 g ovesných vloček, 3 deci vody, 0,5 KL mleté ​​skořice, 1 lžičku medu nebo jiného sladidla, na vrch borůvky, maliny nebo jiné ovoce.

Večer si namočte vločky do tři deci vody a během noci je nechte tak, změknou. Ráno do vloček přidejte med nebo jiná sladidla, mletou skořici a dejte to vařit na mírný oheň. Když vločky sevřou, tak oheň vypněte a nechte kaši dojít. Na hotovou kaši pak dejte borůvky, maliny, případně jahody a je to hotové.

Recept na krupicovou bílkovinnou kaši s kokosem

Možná jste již na toto jídlo mládí zapomněli a když nevíte co si dát k snídani během hubnutí, tak je tu krupicová kaše s kokosem a proteinem navíc.

Potřebujete: 25 g krupice, 1 PL práškového proteinu, 2,5 deci mléka (kravské nebo rostlinné), 1 lžičku medu nebo jiná sladidla (nemusí být), 2 PL strouhaného kokosu.

Mléko dejte do hrnce a nechte ho vařit. Když bude mléko horké, tak přisypte krupici a na mírném ohni vařte, dokud nebude kaše hustá. Potom do ní přidejte práškový protein, med nebo jiná sladidla, dobře promíchejte a vrch posypte kokosem.

Klikněte sem a můžete vyzkoušet i některý z těchto 4 receptů na smoothies nápoje, jsou lehké, chutné a výživné!