Hubnutí během zimy je nemožné??? Právě naopak!

vypracovaný muž v zimním oblečení

Pokud i Vy patříte do té skupiny lidí, který během zimy zaručeně přiberou, tak čtěte… Když si myslíte, že během zimy se nedá zhubnout, tak jste na omylu. Je to lehčí, než byste si mysleli. A proč je to tak? Jak se dá úspěšně zhubnout během zimního období??? Je to tady!

Během zimy naše tělo spotřebuje více energie na zahřátí našeho těla (termoregulaci). Tedy během zimy potřebuje přirozeně více kalorií. Ale! Pokud tělu tyto kalorie dopřejete, tak samozřejmě, že přiberete. Využijte zimu a zimní období ve Váš prospěch.

Štíhla mladá žena má na sobě červené plavky pózuje se snowboardem na zasneženém svahu

Jezte tak jako během letních měsíců a váha se bude rychleji snižovat. Tato rovnice však platí pouze v případě, že Vaše stravování je pravidelné, vyvážené a máte i dostatečný a kvalitní pitný režim a nesmíte zapomínat i na cílenou aktivitu. Během hubnutí musí být výdej energie vyšší, než její příjem.

krútí maso nakrájené na kousky v pánvi - stroganov, paradajky a tymian

Během zimy nijak nenavyšujte kalorický příjem a mějte stravování během hubnutí stejné jako v letní měsíce. Stále mějte 4 – 6 jídel denně s časovým rozestupem do tří hodin. Nezapomínejte na snídani, které mají obsahovat dost bílkovin, aby se Váš metabolismus úspěšně nastartoval. Snídani se sacharidovým základem se vyhýbejte, aby si Váš glykemický index na tento příliv cukru nezvykl. Nezapomínejte však každý den na svačinu, pomáhají udržovat nastartovány trávení. Obědy mějte s taktéž obsahem bílkovin (maso, ryby, vajíčka, sýry…), ale třeba tam mít i sacharidy (rýže, těstoviny…). Večeře jsou také klíčem ke úspěchu, nemějte je takového jako obědy. Večeře má být o třetinu až o polovinu menší, než oběd. Na večeři třeba bílkoviny a sacharidů už pouze minimálně.

Pitný režim během zimy můžete mírně snížit, protože se tak už nepotíte, jako v létě. Zbytečně zatěžovat ledviny také netřeba. Pitný režim během zimy můžete “osvěžit” 4 krát v týdnu, jedním čajem (2,5 deci), ideálně bez sladidla s citronem nebo se Stevieho cukrovou. Pokud nejste nemocný, tak nepijte hodně čaje, abyste zbytečně nezatěžovaly vylučovací orgány. Slazeným a syceným vodám se vyhýbejte.

voda pitny rezim

A teď možná nepříjemná část pro mnohé… Cílený pohyb, aktivita nebo cvičení. Nazvěte to jakým jménem chcete, ale bez tohoto se zdravě zhubnout nedá. Pokud Vám překáží zima, tak zvolte aktivity “pod střechou” – například plavání, posilovnu, jóga, pilates, kruhové tréninky, kondiční tréninky, box, cvičení doma nebo něco jiného.

Věnujte svůj čas i cvičení a výsledek bude stát za to, zaručeně! Zhubnutí není to jediné, tělo třeba i průběžně zpevňovat!