Myslíte si, že kvalita spánku nemá nic s hubnutím? Omyl…

zena spi na posteli

Pokud zastáváte názor, že při hubnutí je důležité pouze jídlo nebo ještě maximálně pohyb, tak jste na velkém omylu. Tyto faktory jsou největší procento úspěchu, ale to není všechno. Když dopřejete svému tělu nějakou změnu (hubnutí, přibírání, cvičení…), šok (dieta, hladovka), tak musíte počítat s tím, že svému tělu musíte dopřát více odpočinku, aby vše co děláte mělo zdravý a správný efekt.

Samozřejmě, že diety a hladovky nepřinesou žádný pozitivní efekt, je to myšleno jako šok tělu, který jej pouze vyčerpá. Zdravé hubnutí musí mít pestré stravování, dostatečný pitný režim, cílený a pravidelný pohyb a hlavně dostatek odpočinku, tedy i kvalitního spánku.

zena vstava z postele

Jaký vliv má na zdraví kvalitní spánek?

Během hubnutí i mimo něj je opravdu důležité abyste měli dostatek spánku. Má pozitivní vliv na celkový stav těla, mysli i duše.

  • Podporuje se trávení a metabolismus
  • Pročišťuje se organismus
  • Snazší vstřebávání živin
  • Svalstvo se rychleji regeneruje
  • Podporujete tvorbu svalové hmoty
  • Přirozeně se zlepšuje nálada

Proč dobře spát během hubnutí?

Není to jen o tom, že nebudete nervózní, kvalitní spánek má skutečně pozitivní vliv na hubnutí a také na celkové zdraví.

Když se dobře nevyspíte, tak na druhý den má Vaše tělo přirozenou tendenci jíst více a hlavně sacharidové potraviny. Když je tělo a mozek nevyspalý tak mu o to víc chybí cukr a co myslíte, že sáhnete automaticky po banánu, ne, nejspíš to bude čokoláda nebo jiná “pamlsek”. Stačí se dobře a kvalitně vyspat a chutě budou menší. Vaše trávení a orgány se rovněž během spánku pročišťují, regenerují a ukládají živiny do těla. Pokud spíte málo, tak trávení může být zpomaleno nebo naopak vyčerpány.

muz lezi v posteli

Kolik je ideální spát během hubnutí?

Každý máme jiné návyky, možnosti, dobu vstávání do práce, povinnosti a množství parametrů, ale ideální spánek je okolo 7 – 9 hodin. K tomu samozřejmě patří i jiné ukazatele, jako je například čas, kdy chodíte spát. Nejlepší je pro naše tělo jít spát mezi 22 – 24 hodinou.

Udržte si svůj režim, nejen stravy, cvičení ale i spánku. Když se dobře vyspíte, tak uvidíte že Vaše tělo bude lépe fungovat a také vypadat.