2 rostliny, které mohou pomoci při hubnutí, zkuste…

Je sice známo, že žádná rostlina nebo konkrétní potravina za Vás nezhubne, ale existují rostliny, které Vaše hubnutí podpoří. Ať už do podpory spalování tuků, detoxikace, nebo na eliminaci prvotních negativních vlivů hubnutí…

Samozřejmě, že budeme vycházet z toho, že se snažíte zhubnout přirozeně, pomocí úpravy životního stylu, jako celku. Protože pokud chcete hubnout nějakou zázračnou metodou nebo pomocí zázračného přípravku, negativních účinků může být mnohem více a je otázkou, zda vůbec zhubnete…

zena stoji na vaze

I zdravé hubnutí může mít negativní vliv na organismus?

Ano, ale jen krátkodobě. Pokud začnete hubnout, vždy je to pro Váš organismus změna. A proto se při hubnutí mohou dostavit krátkodobé negativní účinky hubnutí, přesto, že je zdravé.

Například pokud je Vaše nadváha způsobena nadměrným pojídáním a Vy upravíte svůj jídelníček (snížíte příjem kalorií). Tak na začátku budete pociťovat někdy úbytek energie, nechuť do běžných aktivit apod. Tehdy by se hodila nějaká ta rostlina, která Vás podpoří.

Nebo máte opačný problém. Máte nadváhu, ale i pocit, že se už dobře stravujete a ne a ne zhubnout? V takovém případě bude nutné “nastartovat metabolismu”. To bude vyžadovat mimo jiné zvýšený příjem bílkovin. To však může mít za následek, větší zatížení trávicího traktu. Takže rostlina na jeho podporu nebude také k zahození.

Které rostliny mi pomohou?

Vybrali jsme 2 rostliny, které Vám pomohou při hubnutí a navíc je ocení i Vaše zdraví.

Čajovník

Jeho produktem jsou samozřejmě čaje. Nemám namysli sáčkové čaje za 15 korun, které Vám pouze obarví vodu ve sklenici, ale kvalitní zelené čaje. Podívejte se, co všechno dokáží a jaké mají vlivy.

  • Postupně do těla dodává energii, což oceníte nejen při hubnutí
  • Zelený čaj působí antioxidant, pomáhá tělu vyrovnat se s negativními vlivy prostředí a životního stylu
  • Má antiseptické vlivy
  • Zpomaluje proces stárnutí
  • Pomáhá cévám a krevnímu oběhu
  • Má pozitivní účinky na ledviny a přirozeně odvodňuje organismus

Aloe vera

Tato rostlina je známá již po staletí jako výborný pomocník pro zdraví. Může se používat i pro venkovní použití, ale její hlavní přínos je v účincích na organismus. “Regeneruje” téměř celý trávicí trakt – od žaludku až po tlusté střevo. A správné trávení je základem hubnutí.

  • Aloe vera detoxikuje trávicí trakt, podporuje správné vyprazdňování
  • Podporuje metabolismus
  • Působí protizánětlivě
  • Pozitivně působí na játra i na ledviny

“Pomoc hledej v přírodě” – slogan, jehož význam si stále více z nás začíná uvědomovat. A platí to i při hubnutí. Zdravá strava a zdravé potraviny (včetně rostlin) jsou tou správnou cestou nejen k pěkné postavě ale i ke zdravějšímu tělu. Držím Vám palce nejen při hubnutí.

A nezapomeňte, že pokud chcete úspěšně zhubnout, musíte mít dobrý plán. Ale is tím Vám pomůžeme. Přečtěte si: “Plán na hubnutí”