Mohou se při hubnutí jíst vajíčka?

zena ji vejce, spenat a slaninu

Vajíčka jsou oblíbenou potravinou, ale mohou se jíst i během hubnutí? Pokud ano, tak kolik a jak často? Co obsahují za zdravé látky vejce, jaké mají pozitiva na zdraví, jaké mají možné negativa a hlavně, jaký vliv mají při hubnutí?

O vajíčkách

Vejce jsou oblíbenou potravinou především na snídani. Vejce jsou živočišným produktem, díky kterému přijímáme vyšší množství bílkovin a dalších potřebných živin, je to plnohodnotná potravina, vhodná během hubnutí a i během udržování Vaší hmotnosti. Vejce se dají připravit na mnoho způsobů a kombinovat s různými dalšími potravinami. Vejce dostat koupit ve třech velikostech: S, M a L, přičemž L jsou ty největší slepičí vejce. Pro větších labužníky jsou i jiné druhy vajec, jako například: pštrosí, husí, kachní.

vajíčka v misce

Co obsahují vejce za pozitivní látky?

Vajíčka nejsou pouze chutnou snídani, ale také výživnou potravinou, podívejte co všechno vejce obsahují.

Bílkoviny, tuk, sacharidy, železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, fluorid, zinek, měď, selen, jód, sodík, molybden, omega 3, omega 6 mastné nenasycené kyseliny, vitaminy A, B, D, E, K, lutein, cholin, betakaroten, kyseliny.

Nutriční hodnota – vajíčko (100g)

KJ –  579,6  Kcal – 138  Bílkoviny – 13,8 g

Sacharidy – 0,65 g  Tuk –  8,7 g

Jaké mají pozitiva vajíčka?

Vajíčka nejsou jistě obyčejnou potravinou, při správné konzumaci mají tyto účinky, aha…

nafouknute bricho pocas hubnuti

  • Podporují obranyschopnost
  • Podporují metabolismus a trávení
  • Podporuje srdečně cévní systém
  • Eliminuje vysoký cholesterol
  • Podporuje nervový systém
  • Podporují funkci játrech*

*Podpora játrech může být pouze při rozumné konzumaci (viz níže).

Jaké mají negativa vejce?

  • Při nadměrné konzumaci vajec a i tučných potravin mohou zvýšit cholesterol

cholesterol v tepne znizuje pohankovy caj

Jaký mají vajíčka vliv při hubnutí?

Vajíčka obsahují cenné látky a také bílkoviny, které podstatně podporují metabolismus a vyživují i ​​svalovou hmotu (kromě mnoha další oblastí těla). Vajíčka by určitě měly tvořit pravidelnou složku jídelníčku i během hubnutí či cvičení.

varené vajíčko

Kolik vajec konzumovat během hubnutí?

Během hubnutí je ideální konzumovat vejce 2 – 3 krát v týdnu na snídani, bez pečiva. Na jedno jídlo zkonzumujte 2 – 3 vajíčka (dle výdeje energie). Vejce můžete kombinovat se šunkou, sýrem nebo se zeleninou. Vejce si můžete připravit ve formě vařených vajec, volského oka (bez oleje) na kvalitní pánvi, omelety, míchaných vajec nebo si ho přidat do pomazánky nebo salátu. Pokud budete vajíčka konzumovat na večeři, tak maximálně 2 kusy a zkombinovat s jinými bílkovinami a čerstvou zeleninou.

Ano nebo ne – vejce při hubnutí???

Vajíčkům při hubnutí “řekněte” určitě ano. Obsahují cenné živiny a vyšší množství bílkovin, takže když je dobře nakombinujete s jinými potravinami a zvolíte zdravé množství, tak Vaše hubnutí bude efektivnější.

Kliknutím zvětšíte

info obrazek vajicka

Klikněte zde a najdete tady 3 recepty na chutná jídla vhodné na občasné jedení. V jednom z těchto receptů použijete i vajíčka.