Co jíst na večeři, když právě hubnu???

co na večeři

Pokud i Vy právě teď hubnete a kladete si otázku, co jíst na večeři během hubnutí, abych to nezkazila, tak se můžete inspirovat těmito jídly, které podpoří Váš metabolismus a zasytí Vás! Jít spát s prázdným žaludkem není vůbec dobře ani pro Vás a ani pro Vaše hubnutí…

Pokud si myslíte, že během hubnutí je nejlepší Nevečeřal, tak jste na omylu… Na urychlení metabolismu třeba mít večeři a to vždy zda hubnete nebo se udržujete. Pokud Nevečeřal dělá podobnou chybu, pokud se na večeři přejídáte. 4 – 6 jídel denně musí být abyste stále podporovali své trávení a výdej energie. Pokud Nevečeřal, tak budete v posteli hladový, těžší se Vám bude usínat a hubnutí nepomůžete. Pokud večer nebydlíte hladový, tak si dávejte alespoň smoothies nápoj nebo zeleninový salát se sýrem, tofu nebo kousky libového masa. Během hubnutí nezapomínejte na příjem bílkovin.

Vhodné jídla na večeři během hubnutí

Smoothie nápoj

Smoothies nápoje jsou vděčným plnohodnotným jídlem (nápojem), který je hotový za chvíli a můžete do něj použít cokoliv (zeleninu, ovoce, semínka, ořechy, kakao, skořici, čokoládu, kokos, oleje, mléčné produkty…). Smoothies nápoje jsou plné vitamínů, minerálů, vlákniny a všech účinných látek, které obsahují i ​​použité potraviny, neprocházejí žádnou tepelnou úpravou a tak je tato raw strava ideální ať už při hubnutí nebo jen tak při udržení hmotnosti. Hustotu smoothies nápoje si umíte sami korigovat přidáním vody nebo mléka. Smoothies nápoj je vhodnou večeří, zklidní žaludek, nezatíží trávení a dodá maximum účinných látek.

smoothies nápoje kokteily

Nízkotučný nebo odtučněný tvaroh

Tvaroh (bílý bez příchutě) je ideální formou večeře, která zasytí, dodá bílkoviny, nemá tak vysoký poměr kalorií a můžete to mít přesně podle své chuti. Do nízkotučného nebo odtučněného tvarohu (250 gramů) na večeři si můžete připravit na dva různé způsoby. Na slano: přidejte nakrájenou šunku, vařené vajíčko, prolisovaný česnek, sýr, různé koření nebo semínka či ořechy. Na sladce: přidejte čerstvé ovoce (1 ks), mletou skořici, kakao, 1 lžičku medu, stevia nebo ovesné vločky. Takový tvaroh neobsahuje skoro žádné konzervanty, jako když si zakoupíte hotový ochucený tvaroh. Dolaďte si tvaroh na večeři podle své chuti.

Bílý jogurt

Bílý jogurt je vděčnou, rychlou a lehkou formou večeře během hubnutí. Bílý jogurt si umíte “vyzdobit” čímž jen chcete… Můžete si ho připravit na sladko: ovoce, skořice, kokos, kakao nebo na slano: šunka, sýr, koření, zelenina, olivy, pesto, rajčatová omáčka…

biely jogurt na večeru

Vajíčka

Vděčná to potravina! Vajíčka si můžete dát klidně během hubnutí na večeři. Připravte si omeletu nebo míchaná vejce ze dvou až tří vajíček. Vajíčka na večeři konzumujte bez pečiva, dodejte si čerstvou zeleninu a na vrch můžete nastrouhat tvrdý sýr (25 – 30% tuku). Případně si do omelety ze dvou vajíček můžete dát trochu tofu nebo kvalitní šunky.

Libové maso, ryba, tofu nebo sója

Ideální večeří může být i libové maso, ryba, tofu nebo sója zkombinované s čerstvou zeleninou. Během hubnutí si na večeři můžete dát libové kuřecí maso, rybu, plátek tofu nebo sójové kousky. Kombinovat můžete s mraženou, čerstvou zeleninou nebo pokud nejste vegan, tak i se sýrem. Chutná večeře plná bílkovin a zelenina, co víc třeba? Nebojte se experimentovat i se sójou nebo s tofu.

Večeře je při hubnutí stejně důležitá jako snídaně či oběd, nezapomínejte na ni, stačí si vybrat!