3 “alternativní” recepty vhodné (občas) během hubnutí.

lievance s jahodami

Hubnutí by nemělo znamenat, že jíte jen “suché” a nudné jídlo, které konzumujete s nechutí. I během hubnutí musí být jídlo chutné a lahodné a samozřejmě s rozumnou kalorickou hodnotou. Když Vám docházejí nápady, co vařit, tak se můžete inspirovat i těmito 3 recepty, které se jednou za čas mohou do Vašeho hubnoucího jídelníčku zařadit. Popusťte trochu uzdu své fantazii a s rozumem můžete zaměnit některé použité suroviny.

Recept na pečené langoše

I langoše patří k jídlům, které jsou během hubnutí zakázány, ale aha na to… Jednou za čas si můžete i během hubnutí udělat tyto langoše.

surove testo na langose s prisadami a korenim

Potřebujete: 400 g mouky (hladká), 2 PL prášku do pečiva, 2 PL olivového oleje, 300 g bílého jogurtu, 1 ČL mořské soli, na vrch použijte: prolisovaný česnek, bílý jogurt nebo kečup a nastrouhaný tvrdý sýr.

Do větší misky dejte mouku, prášek do pečiva, sůl a promíchejte. Potom přidejte i olivový olej (pouze 1 PL), bílý jogurt a znovu promíchejte. Když Vám vznikne hustší těsto, tak ho poklademe na plech s pečícím papírem a vrch langoše jemně potřete olivovým olejem, který Vám zůstal. Langoše pečte v troubě vyhřáté na 190 stupňů a to přibližně 12 minut, sledujte jejich povrch. Na hotové langoše si dejte co Vám chutná a je to hotové.

Recept na zdravější lívance s ovocem

Lívance nebo i palačinky asi chybí mnohým během hubnutí, ale nyní je tu recept, díky kterému se výjimečně této pochoutce nemusíte vyhýbat. Tento recept je na přibližně 4 porce, pokud chcete méně, tak dejte poloviční dávku surovin.

livance z kokosove mouky

Potřebujete: 6 vajec, 0,5 lžičky sody (nebo prášek do pečiva), 8 PL kokosové mouky, 1 hrnek jablečného pyré, volitelný druh ovoce, hořká čokoláda, olivový nebo kokosový olej (pokud máte kvalitní pánev, tak nemusíte použít olej).

Do misky dejte rozbité vejce, kokosovou mouku, jablečné pyré, jedlou sodu a dobře toto těsto na lívance promíchejte. Pak toto těsto lijte po menších množstvích na rozpálenou pánev a opékejte z obou stran, podobně jako palačinky. Na hotové lívance si dejte čerstvé ovoce a případně trochu roztáté hořké čokolády.

Recept na zdravější brynzové “halušky”

Ten kdo miluje brynzové halušky, ale právě teď hubne, tak může vyzkoušet tento chutný recept. Je to zdravější a lehčí alternativa klasických brynzových halušek. I vegetariáni si přijdou na své, protože na místo slaniny je použito uzené tofu.

testoviny s brynzou a tofu

Potřebujete: 1 balíček hnědých těstovin, 500 g brynzy, 300 g bílého jogurtu, 1 balíček uzeného tofu, mořská sůl, pepř, olivový olej.

Těstoviny uvařte podle návodu a dejte stranou. Brynzu smíchejte s bílým jogurtem, přidejte trochu pepře a zamíchejte. Uzené tofu nakrájejte na menší kostky a opečte na troše olivového oleje. Na hotové těstoviny si pak přidejte brynzovou omáčku a opečené uzené tofu. Pokud máte a chcete, tak na vrch si můžete dát petrželku nebo pažitku.

Pokud máte chuť na nějaké těstovinové jídlo, tak klikněte sem a najdete zde 3 recepty na chutné těstovinové jídla!…