Jak se zbavit choutek na sladké a zhubnout?

Jste obézní a závislý na sladkostech (čokoláda, slazené nápoje ..)? Špatná kombinace. Jak potlačit choutky na sladké a zhubnout? Hubnutí bez stresu a pocitu zakazování je snem každého obézního. Pokud víte jak na to, tak se to dá.
Pocit závislosti na sladkém má dva rozměry. První rozměr můžeme porovnat se závislostí na čemkoliv jiném. Tělo si postupně zvyká a vyžaduje vyšší a vyšší dávku. Například závislost na kávě (kofeinu). Proto i na sladkosti si tělo zvykne a časem se Vám nezdají dostatečně sladké a chcete víc a víc. Druhý rozměr je takový, že se stáváte závislý na svých zvycích. Například koláček o desáté, čokoláda večer u televize, nebo zákusek ke kávě. Jsme závislý na svých zvycích (ani ne tak na sladkém) a pokud bychom si pamlsek nedali, necítili bychom se dobře (pokud byste si večer neumyl zuby, špatně by se Vám usínalo – ovšem pouze pokud si je zvyknete mýt)

Většinou se staneme závislý na něčem nezdravém. Líbila by se Vám závislost na zelenině? Jaká dobrá závislost by to byla. Nebo si prostě zvyknout na zdravé věci a pěknou postavu. Co si řeknete o člověku, který má na oběd zeleninový salát. Pokud vy máte na talíři palačinky, určitě si řeknete, že z toho se nemůže najíst. Myslíte si, že se do toho nutí, jen aby náhodou nepřibral. Ale to nemusí být pravda. Prostě má rád zdravé věci a proto si vybral například zmiňovaný zeleninový salát. Na druhé straně si on o Vás může myslet: “jak může jíst i na oběd sladké, vždyť mu bude z toho těžko?”. Takže závisí jen na zvycích a na úhlu pohledu. Do které skupiny budete patřit vy, závisí jen na Vás. Udělejte pár správných kroků a vyberte si to zdravější. Odměnou pro Vás bude i pěkná postava.

Jak potlačit chuť (choutky) na sladké a zhubnout

  • Jezte pravidelně během dne – večer to snadněji zvládnete
  • Pokud jste zvyklý večer u televizoru mlsat, tak si najděte na večer jiný program – při jiné činnosti Vás choutky nedostanou (odstraňování špatného návyku). Činnosti, při nichž jíte sladké, určitý čas nedělejte – lépe to zvládnete
  • Nemějte v domě odloženy tajné zásoby – co oči nevidí, to nesní
  • Pijte hodně vody a jezte hodně vlákniny (ovoce a zelenina)
  • Sportujte – má to výborný psychologický efekt (přece si to po pohybu nezkazíte)
  • Pokud to nezvládáte, snižte jednotlivé porce o polovinu (kupte 50 gramovou čokoládu namísto 100 gramové, o ostatní pamlsky se podělte, Nevypijte 0,5 l coly ale pouze 0,3 dcl a podobně). Najednou budete o polovinu méně závislý a bude platit: “I vlk sytý i ovce celá!”

Nezapomeňte, pokud vydržíte alespoň 3 týdny, tak se Vám začne vytvářet nový návyk a nejenže začnete vyhrávat nad cukrovím, ale postupně i Vaše postava začne být krásnější a krásnější. Jen neusněte na vavřínech a sledujte se co jíte, abyste si to nepokazili. Po půl roce si budete moci říct, že jste nad závislostí vyhráli.
PS: “Kde je vůle, tam je cesta!” – Ostatní – to jsou jen výmluvy. Pokud jste ale již v minulosti při hubnutí neuspěli a opravdu chcete zhubnout, absolvujte náš účinný program na hubnutí a trvale zhubněte.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu