Tyto zmrzliny můžete (výjimečně) jíst při hubnutí. 3 recepty na domácí zmrzlinu.

cokoladovo-vanilkova zmrzlina

Pokud právě hubnete a máte chuť na zmrzlinu, tak nemusíte zoufat… Určitě si zmrzlinu nekupujte, bude tam více tuku a sacharidů. Vyrobte si svou domácí zmrzlinu, je to rychlé a pohodlné! Jsou zde 3 recepty na domácí zmrzliny, které si můžete vylepšit i o Váš práškový protein a tak zvýšíte příjem bílkovin.

TIP

V těchto receptech můžete používat živočišné mléčné produkty, ale i rostlinné, upravovat si druhy ovoce či ochutit jich mletými oříšky. Fantazii se meze nekladou, přizpůsobte si tyto recepty, podle své chuti.

Recept na proteinovo-banánovou zmrzlinu

Tento recept je na výbornou a výživnou zmrzlinu, díky které přijmete rychlé, zdravé sacharidy a také vyšší poměr bílkovin.

domaci zmrzlina s bananem

Potřebujete: 3 ks banány, 2 odměrky práškového proteinu, 0,5 – 1 deci mléka (rostlinné nebo živočišné).

Banány rozmixujte na kaši a dejte na hodinu do mrazničky. Potom ke banánu přidejte protein, trochu mléka a opět rozmixujte na hladkou hmotu, mlékem si korigujte hustotu zmrzliny. Do hmoty si podle své chuti můžete přidat kokos, mletou skořici, kakao nebo mleté ​​ořechy. Potom hmotu dejte do nádobky a dejte zamrazit.

Recept na super čokoládovou zmrzlinu

Čokoládová zmrzlina je snad ta nejchutnější! S touto zmrzlinou uspějete snad u každého.

domaci cokoladova zmrzlina

Potřebujete: 4 ks banány, 1 PL nutely, 1 lžíce kakaa, 1 deci mléka, špetka vanilky nebo mleté ​​skořice.

Očištěné banány pokrájejte na kolečka a dejte na půl hodiny do mrazničky. Potom ke banánům přidejte nutelu, kakao, mléko, skořici nebo vanilku a celou hmotu důkladně rozmixujte. Potom tuto hmotu rozlijte do nádobek a dejte do mrazáku.

Recept na tvarohovou zmrzlinu s jahodami

Jahody a tvaroh jsou úžasná kombinace, která nezklame v žádné formě. Připravte si tuto vynikající zmrzlinu a vyhovíte tak chuťovým buňkám.

domaci jahodova zmrzlina

Potřebujete: 500 g odtučněného tvarohu, 250 g jahod, 150 g bílého jogurtu, 0,5 – 1 deci mléka (pokud bude třeba).

Tvaroh a bílý jogurt rozmixujte na hladkou a vláčnou hmotu. Potom do ní přisypte umyté čerstvé jahody a také mixujte. Pokud bude hmota příliš hustá, tak přilijte trochu mléka na zředění (rostlinné nebo živočišné). Potom tuto hmotu rozlijte do vhodné nádoby a dejte zamrazit na pár hodin do mrazáku.

Klikněte sem a najdete zde 4 recepty na skvělé, detoxikační a lahodné nápoje. Ananas, jablko, špenát nebo červená řepa, který si dáte???