4 skvělé recepty na lahodné smoothies! “Odlehčete” se…

Ovocie, zelenina, dzus, smoothie a cinka

Smoothies nápoj osvěží a skvěle chutná. Kromě toho i podpoří trávení, spalování, doplní vitamíny, minerály, stopové prvky a podpoří i imunitní systém. Připravte si některé z těchto super smoothies nápojů a uvidíte, který Vám zachutná nejvíce… Jsou zdravé a výborné!

Recept na ananasové smoothies se špenátem

Nebudete věřit, že ananas a špenát udělají společně tak výbornou chuť. Je to osvěžující zpestření dne…

ananásovo špenátové smoothie

Potřebujete: 1 plátek čerstvého ananasu (1,5 cm tlustý), 1/3 salátové okurky, 15 listů špenátu, 3 deci vody, 1 lžičku citrónové šťávy.

Vyzrálý a očištěný ananas pokrájejte na menší kousky a vložte do smoothies mixéru. Přidejte očištěnou a nakrájenou salátovou okurku na menší části, umyté listy špenátu, zalijte to vodou, přidejte citrónovou šťávu a rozmixujte na hladkou kaši. Pokud se Vám bude zdát smoothies husté, tak přidejte více vody a znovu rozmixujte.

Recept na broskvové smoothies s jahodami

Skvělá forma zdravě sladkého zpestření dne. Toto smoothies si můžete dát na svačinu nebo jen tak pro doplněk ke pitnému režimu.

broskvove smoothies s jahodami

Potřebujete: 3 ks broskve (střední), 10 ks menších jahod nebo 5 větších, voda, lístky čerstvé máty peprná. Pro vylepšenou chuť je dobré přidat limetku nebo citron.

Omyté broskve rozkrojte na půlku a bez pecky je dejte do mixéru. Přidejte vodu, umyté jahody a rozmixujte na hladkou hmotu. Na hotové smoothies přidejte omyté lístky čerstvé maty peprné a pokud chcete, tak můžete i kostky ledu.

Recept na grepové smoothies s kiwi

Toto smoothies Vás dobře pročistí (trávení), doplní vyšší dávku vitamínu C a podpoří i imunitu. Vyšší dávky vitamínu C jsou při hubnutí vhodné, snadněji se uvolňuje nadbytečný tuk…

grapefruitove smoothies

Potřebujete: 1 grapefruit, 1 pomeranč, 2 kiwi, voda.

Očištěné a omyté ovoce hoďte do mixéru, přidejte vodu a rozmixujte na hladkou hmotu. Do tohoto smoothies se hodí pár kostek ledu, je to ještě lepší.

Recept na banánové smoothies s ovesnými vločkami

Toto smoothies se hodí i na lehčí snídani, večeři nebo svačinu. Díky kombinaci těchto potravin se zasytíte na delší dobu, vláknina, sacharidy a bílkoviny budou postupně dostávat do krve.

bananovo ovesne smoothies

Potřebujete: 1 banán, 3 lžíce ovesných vloček, 2,5 – 3 deci mléka (rostlinné nebo živočišné).

Očištěný banán vložte do mixéru, zalijte to mlékem, přidejte ovesné vločky a rozmixujte na hladkou kaši. Do tohoto smoothies si můžete přidat kakao, mletou skořici nebo ořechy. Když bude smoothies vymixované, tak je dobré ho nechat ještě 15 minut odstát, aby vločky změkly.

Pokud Vás tyto smoothies nezasýtili, tak klikněte sem a najdete zde 3 super recepty na saláty! Určitě Vám budou chutnat…