Čím si “pomoci” při hubnutí? Jsou zde 3 tipy…

Pokud hledáte nějakou vhodnou “pomůcku” při hubnutí, tak můžete zkusit něco z těchto tří tipů a uvidíte co na Vás zabírá. Dozvíte se zde jak tyto pomůcky pomáhají a jak často je používat, ale nezapomeňte na to, že toto jsou pouze “pomůcky” hubnutí a ne zaručený “lék”… Při hubnutí musí být vždy nejprve změněny stravování, pitný režim a zapojit musíte i cílenou aktivitu.

Káva

Je to asi ta nejdostupnější “pomůcka” hubnutí, kterou máme snad každý doma.

Bylo zjištěno, že káva podporuje detoxikaci organismu, trávení, pravidelnou stolici, rozpalování tuků těle, dokáže i snížit vysoký cholesterol, dodává energii a funguje jako prevence proti zvýšenému cukru. Tyto pozitiva kávy však platí pouze při kvalitním espressu, ne rozpustné kávě a hlavně dána káva musí být bez cukru, sladidla, mléka či smetany. Během hubnutí je ideální vypít denně 1 – 3 šálky kvalitní kávy. K tomu však pijte dostatek tekutin, aby nedošlo ke dehydrataci.

káva v šálke

Citronová voda

I o této “pomůcce” se mnoho napsalo, ale jak je to s citronovou vodou při hubnutí ve skutečnosti?

Vitamíny a kyseliny v citrónové vodě podporují trávení, detoxikaci, vylučování (odvodňování), pomůže snížit hladiny tuků v těle (cholesterol), pročišťuje orgány a tak se stává vhodnou pomůckou pro rychlejší trávení. Pokud budete mít kvalitní stravování a zapojíte do pitného režimu vodu s citronem, tak hubnutí může být touto pomůckou podpořeny. Během hubnutí je ideálně vypít 1 – 2 sklenice citronové vody, před hlavním jídlem (snídaně, oběd nebo večeře) a to se šťávou z poloviny středního citronu.

teplá voda s citronem

Chrom

Chrom v tabletové formě si zvyknou kupovat hlavně ženy během hubnutí, aby jim to pomohlo, ale…

Chrom je důležitým minerálem v našem těle, bez kterého si můžeme přivodit špatnou náladu, únavu, nervozitu a podobně. Díky chromu se v našem těle upravuje činnost nervové soustavy a snižuje se i hladina cukru v těle. Pokud si chcete pomoci při hubnutí chromem v jeho různých formách, tak nejprve si upravte své stravování, pitný režim, pohybovou aktivitu a pak můžete zapojit tuto pomůcku. Tato pomůcka však pouze sníží hladinu cukru v krvi a bude snazší zbavit se vysokého cholesterolu a vysokého krevního tlaku. Jinou funkci však chrom nemá a z těchto tří pomůcek při hubnutí má nejnižší vliv.

chromova pilulka

Bude to fungovat nebo ne?

Při hubnutí se dá pomoci různými “vylepšováky”, no nesmíte zapomínat na to, že jsou to vždy jen doplňky a účinnost těchto pomůcek je 5 – 10% z celého režimu hubnutí. Nejdůležitějším bodem však zůstává při hubnutí jídlo, pak pitný režim a až potom pohybová aktivita. Slaďte tyto body a pak i tyto pomůcky mohou pomáhat.

Při hubnutí si můžete pomoci například i těmito čaji… Klikněte sem a dozvíte se více, které čaje to jsou???