Co nabízí podzim? Jsou zde 4 vhodné tipy při hubnutí…

hubnuti stastny starsi par

Sychravé počasí se začíná projevovat v plném proudu a zima zde bude brzy. Jak se dá jednoduše a zdravě stravovat během zimního či chladného období, aby byl efekt hubnutí? Během zimního období se přirozeně více konzumuje a tedy i více tloustne, ale pokud budete jíst tyto “podzimní” potraviny, tak byste to měli zvládnout v rozumné míře i bez přibrání kilogramů.

Jaké potraviny Vám nabízí právě toto roční období? Nemusíte se obávat, že nebude nic zdravé a vitamínové k dispozici. Podzim nabízí množství chutných a zdravých potravin, které můžete konzumovat pro zvýšení svého zdraví a i během hubnutí. Přiblížíme si pár kvalitních potravin, které nabízí právě podzim.

Vlašské ořechy

Ořechy bývají oblíbenou potravinou, někdy i náhradou proti slanému mlsání (chipsy, tyčinky…) a když víte, jaké nutriční hodnoty mají, pak jsou skvělým řešením!

vlasske orechy v dlanich

Tento “král” ořechů v sobě ukrývá obrovské množství plnohodnotných živin. Obsahují například vlákninu, tuk, sacharidy, železo, vápník, fosfor, vitamíny A, B, C, E, K a ještě kopec výživných látek. Vlašské ořechy jsou nejčastěji využívány pro své pozitivní účinky jako jsou například: podpora vyprazdňování, snížení vysokého cholesterolu a vysokého tlaku, zlepšení kvality vlasů, nehtů a pokožky a další…

Jsou při hubnutí ořechy vhodné, jaké mají nutriční hodnoty a účinky na zdraví a hubnutí??? Klikněte sem a dozvíte se to!

Olej z vlašských ořechů

Další král olejů. Tento olej nabízí dokonalou směs dobrých tuků jako jsou omega 3, omega 6 mastné nenasycené kyseliny a vitamíny E a K.

olej z vlašských orechov

Díky oleji z vlašských ořechů si podpoříte imunitní systém, trávení, pravidelnou stolici, pružné a čisté cévy, snížíte hladinu stresu v těle, podpoříte tvorbu červených krvinek, zlepšíte kvalitu vlasů, nehtů, pokožky a ještě mnohem více.

Mohou se jíst oleje při hubnutí??? Klikněte sem a najdete zde odpovědi.

Jablko

Toto zdravé a snadno dostupné “ovocíčko” má blahodárný vliv na tělo, duši a je určitě vhodné během hubnutí.

jablkova šťava a jablko

Obsah vlákniny, minerálních látek a vitamínů podporuje celkové zdraví organismu a podporuje i hubnutí. Jablko obsahuje vitamíny A, B, C, E, K, kyseliny listovou, pantotenovou, flavonoidy, třísloviny, stopové prvky. Jablko má nízkou energetickou hodnotu a proto je vhodné, nejen při hubnutí, na konzumaci klidně i každý den 1 – 2 kousky. Jablko je vhodné na samotnou konzumaci, ovocné saláty, šťávu nebo smoothies nápoj, přičemž můžete kombinovat více druhů ovoce a zeleniny.

Pokud se trápíte otázkou, zda se může jíst ovoce při hubnutí a hlavně kdy, tak klikněte sem a dozvíte se vše.

Mrkev

Z mrkve se ne jen “dobře vidí”, ale zajišťuje i pevné zdraví a je vhodná během hubnutí.

mrkva zvazok

Mrkev díky látkám, které obsahuje podporuje: imunitní systém, detoxikaci celého organismu, udržuje zdravý srdečně-cévní systém, udržuje zdravou a pružnou pokožku na celém těle. Mrkev by měla být součástí pestré stravy a její konzumace by měla být alespoň 3 – 4 krát týdně a to nejen během hubnutí.

Recept zdravý podzimní salát

Tento zdravý, nízko energetický salát je vhodný jako zdravá svačina, lehká večeře nebo jen tak, když Vás přepadne vlčí hlad.

salat s cerstvym zelerem, jablkom a mrkvi

Potřebujete: 1 ks jablko, polovinu mrkve, 2 lžíce mletých vlašských ořechů a mlžete přidat i 1 kávovou lžičku vlašského oleje

Jablko a mrkev umyjte, oloupejte a nastrouhejte na struhadle, vložte do mísy. Posypte to dvěma lžícemi mletých ořechů a vrch pokapejte vlašským olejem. Jemně promíchejte a můžete jíst.

Jsou zde další 3 snadno dostupné potraviny, které Vám mohou pomoci při zdravém hubnutí. Klikněte sem a podívejte se nato.