Věčné hubnutí – je to i Váš problém?

Už léta chcete zhubnout a stále jste tlustý. Selhaly jste při hubnutí? Pravděpodobně patříte do skupiny lidí, které trápí věčné hubnutí. I se odhodláte, ale nevydržíte to, nebo se to snažíte vydržet ale hubnete nesprávným způsobem, nebo …… v podstatě je jedno proč se Vám nedaří zhubnout natrvalo a bez jojo efektu, jednoduše jste pořád obézní.

Proč jste pořád tlustý?

V dnešním světě reklam, internetu ,…. které nabízejí mimo jiné způsoby jak rychle zhubnout, člověk podlehne iluzi, že hubnutí je snadné a že poté, když opravdu bude potřebovat, tak zhubne. Přijde den D, koupíte si zázračný přístroj nebo pilulku na hubnutí a čekáte zázraky. Po dvou či třech dnech nevidíte žádné pozitivní výsledky a pomalu ale jistě začnete pochybovat o tom, jestli to zvládnete. Až to u Vás nakonec skončí tak, že hubnutí vzdáte. Buď Vás chytne deprese (hubnutí bude v budoucnu co raz těžší) nebo u Vás převládne alibismus (vždyť to je kvůli genetice, vždyť i tlustý lidé jsou pěkný ,……). V podstatě nezáleží na tom, důležité je to, že jste stále tlustý. Protože se nikdo necítí dobře, pokud je tlustý (i když to někteří tvrdí), po čase se opět ke hubnutí odhodláte, ale většinou to opět dopadne stejně.

Jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu?

Dá se to. Ale v první řadě musíte pochopit, že hubnutí není úplně nejsnadnější. Vyžaduje dostatek správných informací, vhodný plán na hubnutí, trochu vůle a vnitřní motivaci. Například pokud jste byli v restauraci a jedli jste tam výborné jídlo a rozhodnete se ho doma uvařit, tak pokud nebudete mít recept (plán, správné informace), tak jej prostě stejně neuvaříte i když jste si na to možná troufaly. Totéž platí i při hubnutí – většina lidí neuspěje hlavně proto, že nemá ten správný recept. Hubnou na základě reklamy, nebo někde něco slyšeli, nebo něco jen tak vyzkoušejí. A pak se diví, že opět při hubnutí neuspěli. Pokud tedy chcete zhubnout, od začátku musíte mít ten správný recept – plán a postup. Pokud si nejste 100% jistý, není ostuda poradit se s odborníkem. Když Vás něco velmi bolí, tak zajdete k lékaři (nepodceníte to), a když jste tučný, většinou chcete zhubnout jen tak (a tak to i potom dopadne).
PS. Hubnutí je proces, a proto se raději jednou pořádně na něj připravit a zhubnout jak hubnout jen tak a divit se proč jsem pořád tlustý / á.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu