Od čeho závisí spalování tuků? Něco ovlivnit víte…

hubnuti zena s nadvahou si meri pas metrem

Spalování tuků závisí od těchto činitelů, pozorně čtěte. Někdo může sníst co jen chce a stále si udržuje svou hmotnost a někdo zas přibere i “z vody”, znáte to?… Podívejte se na tyto body, díky kterým lépe pochopíte, co všechno má vliv na rychlost spalování tuků a tedy i metabolismu.

Věk

Obecně platí rovnice, že čím vyšší věk, tak tím hůř se tuk spaluje.

hubnuti stastny starsi par

Toto je pouze velmi přibližný odhad, protože každý máme jiný druh stravování, postavy, životního stylu, rychlost metabolismu a podobně. Nejpodstatnější však je, že v každém věku je čas a prostor na změnu, takže i ve vyšším věku víte krásně nastartovat své tělo, aby spalovalo tuk. Změňte dosavadní stravování, pohybovou aktivitu a můžete očekávat pozitivní změny.

Muž nebo žena

I pohlaví hraje roli ve věci spalování tuků.

muz a zena svalnati

 Muži jsou ve výhodě kvůli testosteronu, díky kterému se mužům přirozeně více tvoří svalová hmota. Čím více svalů, tak tím snadněji se spaluje tuk. Zda jste muž nebo žena, tak své stravování ubírejte směrem ke bílkovinám a tak urychlíte více spalování tuku a zároveň budování svalové hmoty. Nezapomínejte však také na ostatní živiny, které nevyhnutelně třeba.

Stavba těla

Dokonce i stavba těla je činitelem, který ovlivňuje spalování tuků.

hubnuti muz a zena

 Je tomu tak proto, protože čím více vážíte, tak tím více spotřebujete energie. Tedy 100 kilový muž potřebujete přirozeně více energie na běžný den, než 50 kilová žena. Zároveň je však problémem, že čím více člověk váží a potřebuje energie, tak tím více i jí. Musíte si hlídat své stravování, pravidelně se hýbat a půjde to směrem dolů.

Jídlo

Stravování je základem hubnutí a také budování svalové hmoty.

hubnuti zdrava strava

Základem pro podporu spalování tuků jsou bílkoviny (proteiny). Ty musí mít ve stravování během, změny Vaší postavy, hlavní místo. Při spalování tuků, tedy hubnutí však musíte přijímat i tuky, ale to minimálně a hlavně rostlinné nebo rybí tuk. Proteiny startují metabolismus a tak můžete i díky pohybové aktivitě správně hubnout a zbavovat se nejen vnějšího tuku, ale i vnitřního. Vnitřní tuk v okolí orgánů je ten nejnebezpečnější, sice ho není vidět.

Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na jídla z ryb. Vyzkoušejte grilovaného lososa, tuňáka nebo grilovanou makrelu…