3 recepty na grilované ryby, vhodné i během hubnutí.

grilovana makrela

Pokud právě teď hubnete a chcete grilovat, tak se můžete inspirovat těmito recepty. Jsou zde pro Vás připraveny 3 recepty na skvělé grilované ryby. Tyto recepty jsou lehčí formy grilování, které nezatíží Vaše trávení a navíc skvěle chutnají. Udělejte si grilovanou makrelu, tuňáka nebo lososa a jako přílohy můžete zvolit různé druhy zeleninových salátů!

Recept na grilovaného lososa

Grilovaný losos, co může být lepší? Každý kdo ho měl a chutně připraveného na něj nemůže nechat dopustit. Ke tomuto receptu se hodí čerstvá zelenina, toto jídlo je výživné ale lehké a vhodné i během hubnutí.

grilovany losos se zeleninou

Potřebujete: 2 kousky lososa, 2 lžíce másla, 2 stroužky česneku, 2 lžičky citronové šťávy, pepř, mořská sůl, bazalka (čerstvá nebo sušená), jako obloha čerstvá zelenina podle chuti.

Jako první si připravte bylinkové máslo. Změklé máslo promíchejte s prolisovaným česnekem, bazalkou a toto máslo pak dejte do lednice, aby ztuhlo. Umytého lososa osušte a potom pokapejte citronovou šťávou, posypte mořskou solí a černým mletým pepřem. Tohoto lososa pak grilujte z každé strany přibližně 5 minut. Na teplého lososa dáme bylinkové máslo a potom tohoto lososa podávejte s čerstvou zeleninou.

Recept na grilovaného tuňáka

Tato lahodná grilovaná ryba je chutným jídlem, kterým vyhovíte každému. Ke grilovanému tuňákovi se hodí zelenina, případně domácí dressing.

grilovany tunak

Potřebujete: 4 kousky tuňáka, 1 citron, máslo, 4 stroužky česneku, mořská sůl, bílý pepř.

Kousky tuňáka polijte citrónovou šťávou, posypte trochou mořské soli, mletého bílého pepře a dejte do lednice alespoň na hodinu, pak tuňáka vyjměte a nechte oteplit. Pak si připravte bylinkové máslo a to tak, že smíchejte máslo, prolisovaný česnek a trochu mořské soli. Potom tuňáka grilujte na rozpáleném grilu přibližně 5 minut z každé strany. Délka grilování závisí na tloušťce tuňákového steaku, maso sledujte. Na hotového tuňáka si pak dejte bylinkové máslo a ke tomuto receptu se hodí salát z čerstvé zeleniny.

Recept na grilovanou makrelu

Makrela nemusí být pouze uzená, připravte si grilovanou makrelu, je chutná a lahodná!

grilovana makrela se zeleninou

Potřebujete: 4 ks celé makrely, 1 citron, mořská sůl, olej, grilovací koření na ryby nebo koření 4 barev.

Celé makrely omyjte a nechte vyschnout. Pak je zevnitř i zvenku posolte a zvenku pouze potřete citronovou šťávou. Potom smíchejte olej a koření a touto marinádou potřete makrely zvenku a zevnitř. Takto připravené makrely nechte v lednici 5 hodin nebo klidně i celou noc. Před grilováním alespoň 2 hodiny ryby vyberte, aby měli pokojovou teplotu. Makrely grilujte na rozpáleném grilu přibližně 8 minut z každé strany.

Máte chuť na lehký a lahodný salát??? Klikněte sem a najdete zde 3 recepty na: Caesar, mrkvový a rajčatový salát.