5 tipů, jak se zbavit “vánočních kil”…

hubnutí po svátcích

Vánoční svátky přinesly kromě dárků, možná i pár kilogramů navíc, kterých se chcete určitě zbavit. Vánoce vždy přinesou něco “navíc”, ale nemusíte se vůbec bát, jak rychle přišli, tak rychle odejdou… Je zde pár tipů, jak se jejich úspěšně zbavit. Buďte do léta fit!

5 tipů, jak se zbavit Vánočních kilogramů

Snídejte bílkoviny

Během hubnutí nejen “vánočních” kilo, je ideální, abyste upřednostňovaly konzumaci bílkovin na snídani. Snídat můžete například bílý jogurt s ořechy, semínky nebo s čerstvým ovocem, tvaroh s ovocem, omelety, míchaná vejce se sýrem a zeleninou, různé pomazánky (tvarohová, vajíčková, brynzová, zeleninová, nicméně bez majonézy), jeden kousek pečiva se sýrem, šunkou a čerstvou zeleninou, koktejly (mléko, ovoce, proteiny), smoothies nápoje s mléčným základem nebo různé druhy kaší s ovocem (čerstvým).

hubnuti vánočních kilogramu

Zapojte cvičení

Během svátků se poctivě lenošit, ale nastal čas, abyste zapojili nějakou aktivitu (cvičení) do svého pravidelného režimu. Nejlepší byste udělali, kdybyste měli cílenou aktivitu 2 – 5 krát v týdnu. Pokud Vás nebaví posilovna, tak můžete zapojit plavání, chůzi, zumba, jumping, běh, volejbal, kondiční tréninky, box… Na výběr je množství druhou sportu a aktivit, tak si něco vyberte a hubnutí bude efektivnější a zdravější.

Začněte jíst 5 – 6 krát denně

Nepodceňujte pravidelnost stravy. Pokud si myslíte, že čím méně budete jíst, tím více zhubnete, tak jste na omylu. Pokud jste dosud jedli pouze 2 – 3 krát, tak v první týden si zmenšete porce a přidejte jednu navíc. Po dalším týdnu přidejte opět jídlo a takto se dostaňte na minimálně 5 porci. Pokud máte dlouhý den, vstáváte o 4 – 5 hodině ráno, tak můžete mít i 6 jídel denně. Ale musíte si dávat pozor na velikost porce. 5 – 6 jídel denně můžete mít ale menší porce, abyste nezačali přibírat. Pravidelné jedení urychluje metabolismus a ten pak spaluje nejen veškerou energii z jídla, kterou jste přijali, ale i kalorie z tukových zásob.

Vánoce jsou pryč, tak se dejte do toho a do léta budete dávno fit…

Share Button

Pokoušíte se mít hezkou postavu již dlouhou dobu a výsledky se nedostavují? Myslíte, že to není možné? Přidejte se do mé FB skupiny “Ideální postava - hravě a zdravě“ a získáte tipy a možnosti jak být fit, spokojenou a zdravou!

Facebook skupina - Ideální postava - hravě a zdravě

Verze stránky Klasická | Mobilní