3 “prohřešky”, které se výjimečně mohou jíst, během hubnutí.

hubnuti cokoláda

I během zdravého hubnutí si můžete výjimečně dopřát i zdánlivě “kalorické” potraviny, ale jde o jejich správné načasování a množství… Podívejte se, které potraviny jsou při hubnutí povolené a jak na to… Když už “zhřešit”, tak alespoň něčím kvalitním…

Během hubnutí byste určitě neměli být jen o vodě, zelenině a kuřecích prsou. Takového hubnutí nepřináší dlouhodobé výsledky… Stravování i během hubnutí musí být pestré s dobrými kombinacemi běžných potravin, které kupujete a hlavně potraviny, které Vám chutnají. Jistě to dobře znáte z nějaké diety, která dovoluje jíst pouze kuřecí maso, velké porce zeleniny, jogurt a tvaroh, takový systém hubnutí Vám akorát zhnusí kvalitní potraviny a je z dlouhodobého hlediska “ničem”. Zhubnutí zdravě a trvale…

3 povoleno “prohřešky” při hubnutí

  1. Čaj s medem
  2. Hořká čokoláda (nad 60 % kakaa)
  3. Banán

Čaj s medem

Je tu chladné období a čaj s medem, na první pohled jako kaloričtější tekutina, má i své výhody. Během zimy Vás čaj s medem dobře zahřeje a med Vám vyrovná hladinu cukru v krvi.

hudnuti caj s medem

Ale pozor, tento čaj s medem si dopřejte během hubnutí maximálně 2 krát týdně v dopoledních hodinách. Pokud budete tento čajík s medem konzumovat častěji, tak si Váš glykemický index na příliv cukru zvykne a pak ho bude ptát v různých sladkých formách – organismus se stane závislým na cukru. Co se týče výběru čaje, nejlepší by bylo konzumovat čaj z čerstvého zázvoru na jeden čaj nastrouhat maximálně 1 cm kořene. Zázvor přirozeně podporuje termoregulaci v těle a má navíc i proti zánětlivé účinky což je během chřipkového období velkým plusem. Pokud Vám nechutná zázvor, tak si zvolte nějaký jiný sypaný bylinkový čaj. Porcované sáčkové čaje s různými příchutěmi mají málo účinných bylin a častokrát jsou aromatizován “umělotinami” jako jsou barviva, cukr nebo umělá sladidla. Kupte si v nějaké čajovně originál bylinkový čaj například z meduňky, lípy a podobně a budete pít skutečný zdravý čaj. Poslední velmi důležitá část – med přidávejte pouze do teplého čaje, nikdy ne do horkého, protože vysoká teplota zabije v čaji všechno “živé a léčivé”

Hořká čokoláda

Čokolády je těžké se vzdát, ale zcela se jí vzdát nemusíte. I během hubnutí si můžete dopřát kostku, zda tenký pásek čokolády. Hořká nebo kvalitní čokoláda je myšlena poměr kakaa v ní minimálně 60% a více.

hubnutii cokolada

Čím větší poměr kakaa v čokoládě, tím méně cukru a tuku a tím je čokoláda zdravější, protože má vysoký podíl kakaového másla, což je léčivá látka v čokoládě. Během hubnutí konzumujte 1 – 2 krát týdně hořkou čokoládu po jedné velké kostce nebo po tenkém pásku v dopoledních hodinách nebo maximálně do třetí hodiny odpoledne, aby se energie z čokolády stihla uvolnit a spálit v krevním oběhu. Případně si kostku čokolády můžete přidat do snídaně – jogurtu, tvarohu či kaše. Vždy je menší zlo dát si kvalitní čokoládu v menším poměru, jak nezvládá vlčí hlad a natlačit do sebe najednou celou 100 g Tabulku

Banány

I o nich se už mnoho napsalo, jaké jsou “cukrové” a že při hubnutí nemají co v jídelníčku dělat… Omyl! Já používám banány v “běžných” jídelníčku a iv individuálních programech pro klienty a nikde nevidím žádný problém.

hubnuti banan

Banán si během hubnutí můžete směle přidat do různých forem snídaně (jogurt, kaše, tvaroh, koktejl, ovocný salát) a to polovinu, pokud je banán velký, nebo jeden malý banán nakrájený na kroužky – snídaně přirozeně složenými sacharidy osladí a zároveň se tento cukr hned dostává do krevního oběhu. Banán můžete jíst i na svačinu a to 3 krát v týdnu. V zdravém hubnutí byste se nikdy neměli dívat na kalorické hodnoty, ale na jejich celkovou nutriční hodnotu, jaký vliv to má na organismus a zda nemáte vlčí hlady během dne. Vím, že běžnému člověku a samému se to těžko hodnotí, když se v tom člověk nevyzná, ale proto je tu moje poradenství, které Vám vždy pomůže: jak správně kombinovat obyčejné potraviny a jak hubnout s potravinami které Vám chutnají.

Klikněte sem a najdete zde kalorické tabulky, ve kterých najdete i nutriční hodnoty sladkostí.