Fámy a mýty o hubnutí! – Část 2.

Základ hubnutí je v přiměřených, pravidelných a hlavně zdravých porcích jídla. Pokud se držíte této zásady, případně si pomůžete vhodnými doplňky stravy a pohybem – určitě zhubnete!

Čím více vydržím hladová, tím více a rychleji zhubnu
Možná jedno nebo dvě kila. Pak se začne zpomalovat metabolismus, tělo začne spalovat svaly, budete nervózní, hubnutí se zastaví a budete vypadat mnohem hůře. A ty dvě kila i tak přiberete zpět. Vyberte si, hladověním bude z Vás troska (pokud vydržíte dlouho) nebo budete ještě více obézní. Pamatujte! Hladovění při hubnutí nikdy není ta správná volba.

Nezhubnu, protože moji rodiče mají také nadváhu a může zato genetika
Uznávám. Pokud máte genetický předpoklad být tučný, bude hubnutí trochu těžší. Ale úplně v pohodě se to dá zvládnout. Kde je vůle, tam je cesta (stále lepší než mít genetický předpoklad na rakovinu). A nemají náhodou Vaši rodiče také nadváhu ze špatného životního stylu? Nebo kvůli chladničce? Pokud ne, tak se jen odhodlejte a pusťte se do toho. Nejlépe Vás přesvědčí Váš vlastní výsledek.

Nemám pevnou vůli
Pokud si budete stále opakovat, že to nezvládnete, tak se Vám zhubnout nepodaří. Naučte se myslet pozitivně. Kdyby si všichni obézní lidé říkali, že to nezvládnou, a že nemají pevnou vůli, tak by všichni zůstali obézní. Ale mnoho z nich to dokázalo a podařilo se jim zhubnout. Takže zkuste být mezi nimi. Pokud si nevěříte, protože jste již selhaly, nechte si poradit odborníkem (fitness trenér, dietolog, wellness trenér, psycholog). Ale ať Vám nejprve ukáže výsledky, kterých dosáhl, abyste měli jistotu, že Vám opravdu pomůže! Hubnutí začíná v hlavě!

Pokud nemáte vážné onemocnění nebo silné hormonální léky, které Vám objektivně nedovolí začít hubnout, tak zhubnout dokážete a závisí to jen od Vás!