3 fakta, kterým při hubnutí nevěřte.

3 fakty pri chudnuti

O hubnutí co jak dělat, co jíst, co pít a jak cvičit se toho píše mnoho, ale co si z toho vybrat, aby se mi to konečně podařilo? Je tu pár jednoduchých rad čemu a proč nevěřit, protože pokud toto bezhlavě zapojíte do svého hubnutí, tak efekt i přes veškerou snahu nemusí přijít.

Trvalé hubnutí není nikdy jen o jednotlivé věci, trvalé a zdravé hubnutí je vždy souhra několika bodů, které když nevhodně zvolíte, tak pravděpodobně zhubnete jen na velmi krátkou dobu a pak přijde klasika jojo-efekt. Vyhněte se tomuto nezdaru.

1. Hodně cvič, mnoho zhubneš

Tento vzorec by samozřejmě platil pouze pokud máte dostatek času a dokonale vyladěné stravování s pitným režimem.

muz a zena svalnati

Je nesmysl naplno se vrhnout do cvičení, pokud nemáte kvalitní stravování s dobrým množstvím bílkovin a sacharidů. Zkuste si nejprve dát do pořádku jídlo a pití a až poté zvolte vhodné cvičení, které Vás bude bavit a budete mít na něj pravidelně čas.

2. Nejíst žádnou mouku a produkty z ní

Konzumace pečiva a moučných jídel je při hubnutí omezena, protože moučná jídla mají vyšší energetickou hodnotu a rozklad sacharidů z nich trvá delší dobu, než z klasických potravin (ovoce, zelenina, rýže, maso, mléčné produkty…).

hubnuti pecivo

Preferujte během hubnutí tmavé pečivo, protože má vyšší nutriční hodnotu a pouze po jednom kousku na snídani. Během dne a hlavně večer se konzumaci pečiva vyhněte, zvolte raději jiné plnohodnotné jídla jako brambory se zeleninou, rýžové jídla, těstoviny se zeleninou sýrem, obložené mísy z vajíček, zeleniny, šunky, sýru, libové druhy masa, bulgur, amarant, mléčné jídla, ovocná jídla a různé další v různých kombinacích. Vyhněte se konzumaci nejen pečiva během dne, ale i halušek, lokše, knedlíků.

3. Přestat pít kávu

Přestat pít kávu během hubnutí má význam, i to jen malý, pouze pokud ji pijete s cukrem nebo se šlehačkou, proč?

prazena kava salka

Pokud pijete 1 – 3 kávy za den, bez cukru a ideálně i bez mléka, tak si akorát zbystřete pozornost, nastartujete trávení, vylučování a vyprazdňování, ale kalorií v ní i tak není mnoho, takže z tohoto hlediska je to bezpředmětné. Pokud pijete 3 kávy za den s lžící cukru a podobně, tak má význam dát pryč cukr, abyste si zbytečně nerozházíte svůj glykemický index. Pokud pijete nějaké jiné druhy kávy jako je espresso, tak pak také přejděte na espresso. Espresso je ten nejzdravější variantu kávy. Když pijete 5 – 7 káv za den, tak je také ideální přejít na počet 1 – 3. Tedy přestat pít kávu během hubnutí nemá velký význam, pokud Vám neohrožuje zdraví.

Hubnutí je souhrn mnoha faktorů… hubnutí nemusí a nemělo by být drastické. Klikněte sem a dozvíte se něco víc, než hubnout létě