Nedělejte tyto chyby, zpomalí Vám hubnutí…

ako schudnúť a udržať štíhlu postavu

Když hubnete samy na “vlastní pěst”, tak se někdy dopustíte mnoha chyb, které Vám hubnutí zpomalí, nebo až zastaví… Nemít se s kým poradit bývá na škodu. Na internetu se dočtete mnoho informací, ale ne všechny jsou ty správné. Je pravdou, že každému vyhovuje něco jiného, ​​ale odpírat si běžné potraviny během hubnutí je nesmysl. Máte tu pár nejčastějších potravin, které se zbytečně při hubnutí zakazují…

Nejčastější chyby při hubnutí, bacha na ně…

Nenechte se nachytat a věřte tím správným informacím. Které jsou správné a které ne?

složené sacharidy (cukry) - ovociePokud jste se dočetli, že ovoce se při hubnutí nemá konzumovat pro svůj vysoký obsah cukru, tak tomu nevěřte. Ovoce je během hubnutí třeba. Bez ovoce to nejde, zda hubnete nebo se jen udržujete. Jasné, že jíst 5 banánů za den během hubnutí nepomůže, ale ovoce musí být pravidelně konzumovány či hubnete nebo ne. Z ovoce si během hubnutí můžete připravovat různé smoothies nápoje, ovocný salát, vylisované nápoje, přidávat si je umíte do mléčných produktů nebo jej jíst syrové na svačinu. Ovoce obsahuje kromě sacharidů, které jdou hned do krevního oběhu i vitamíny, minerály a hlavně vlákninu, která e při hubnutí nápomocná.

tmavy chlieb celozrnne pecivoKdyž věříte tomu, že pečivo zastavuje hubnutí, tak děláte chybu… Pečivo Vás zasytí, jde do krve průběžně a zamezuje vlčím hladem. Abyste přijali v pečivu, kromě sacharidů i účinné látky, jako například minerální látky a vlákninu, tak preferujte tmavé pečivo. Pečivo konzumujte během hubnutí pouze na snídani, po jednom kuse a to buď celozrnné, grahamové, špaldové nebo černý chléb. Ke pečivu si dávejte vařené vajíčko, šunku, sýr (tvrdý nebo měkký) nebo domácí pomazánky (rybí, tvarohová, vajíčková, Drožďová, zeleninové nebo sýrová) a samozřejmě čerstvou zeleninu. Pečivo nemusíte konzumovat každý den, střídejte to s jinými druhy snídaně.

nedojedene jidlo dojidani po detech muze byt pricinou nadvahy

Informace, že těstoviny mají být během hubnutí “tabu” je také mylná… těstoviny se během hubnutí nemusíte vůbec vyhýbat, jsou vhodné na plnohodnotné obědy. Těstoviny mají sacharidový základ, zasytí Vás a pokud dodáte i bílkoviny, tak budou mít i dobrou nutriční hodnotu, tedy jídlo vhodné při hubnutí. Těstovin je mnoho druhů a během hubnutí je nejlepší konzumovat celozrnné (hnědé těstoviny) nebo bezvaječné či bezlepkové. Kalorické hodnoty jsou přibližně stejné 100 g uvařených těstovin má od 570 – 620 KJ. Těstoviny konzumujte s libovým masem, rybou, vajíčkem, sýrem (25 – 35% tuku), zeleninou nebo s tvarohem.

I těstoviny umí být tou správnou a chutnou možností během hubnutí, viz tři různé fit recepty na jídla z těstovin.

Pestré, zdravé a plnohodnotné stravování by mělo mít i tyto potraviny, naučte se je obměňovat a kombinovat. Hubnutí nemusí být pouze o omezování se!