Konzumace nekvalitních potravin má za následek nadváhu

Máte nadváhu? Přibíráte? Jedním z důvodů jsou nekvalitní potraviny. Pokud chcete zhubnout, resp. nastartovat hubnutí, tak se nejprve podívejte, co jíte. Pěkný obal a lákavá cena potravin ještě neznamená, že jsou výživově kvalitní.

Zkuste se sami zamyslet co jste v průběhu dne snědli? Většina z nás konzumuje denně tepelně upravenou stravu, přičemž tepelnou úpravou se podstatně snižuje její výživná hodnota. Tedy pokud jste si mysleli, jako dobře jste pomohli svému zdraví a hubnutí, pokud jste si na oběd dali zeleninovou polévku, tak jste se mýlili.

Denně konzumujeme upravené polotovary. Právě tyto potraviny jsou přeplněné tuky, chuť upravena různými chemickými látkami, což výrazně podporuje sklon k nadváze.
Většina z nás tedy denně konzumuje stravu, která má daleko od kvalitní výživy a ta je při hubnutí nepostradatelná. Dnešní potravinářský průmysl vynakládá nemalé finanční prostředky, aby prostřednictvím reklamy na nás denně působil. Upřímně si položme otázku, viděli jste někdy reklamu, která preferuje denní konzumaci ovoce a zeleniny. Většinou jsou bohužel v reklamě sladkosti, polotovary, slazené nápoje ,…. bohužel často i ve spojení s dětmi. Proto se nedivme, že již v dětském věku rapidně narůstá nadváha a obezita. Krajícem bílého chleba namazaného čokoládovou pomazánkou, téměř jistě se svého dítěte vychováte obézního člověka s množstvím zdravotních problémů. A pak se bude trápit jako zhubnout.

Naučte se sledovat etikety výrobků. Například při masových výrobcích se Vám může stát, že daný výrobek obsahuje jen velmi malí podíl masa, zbytek tvoří tuk a voda. Takže je na Vás zda chcete konzumovat tuk, nebo maso. Je na Vás, zda budete dříve či později bojovat s nadváhou, nebo ji nikdy nebudete muset řešit. A nezapomínejte, že následné hubnutí nemusí být nejlehčí.

Pokud chcete pozitivně ovlivnit své zdraví, případně podpořit hubnutí zaměřte se především na konzumaci potravin v přirozené podobě a na konzumaci dostatečného množství ovoce a zeleniny v syrovém stavu. Denně bychom měli sníst alespoň 5 kousků ovoce a zeleniny. Kromě toho že díky tomu našemu tělu dodáme pro zdraví nezbytné vitamíny, minerály, antioxidanty, také podpoříme příjem vlákniny, která má při hubnutí pozitivní účinek.

Zkuste se sami zamyslet, co denně vkládáte do úst. Zda to je strava, která podporuje nadváhu a také zvyšuje rizika zdravotním problémů, nebo je to strava, na jejímž základě jste plný energie, zdraví, a těšíte se s ideální postavy.

Váš tým hubnuti.peknetelo.eu

Přečtěte si:
Chuť na sladké
Redukce hmotnosti