Zdravá výživa – zdraví a hubnutí

Zdravá výživa je základ zdraví a hubnutí. I když to zní jako fráze, je to realita. Zdravá výživa Vám pomůže nejen zhubnout, ale zdravá výživa Vám usnadní hubnutí a zlepší zdraví.

Zdravá výživa a její pozitivní vliv na zdraví i na hubnutí je prokázán. A určitě si to uvědomujete. Ale ve spěchu povinností zapomínáte zdravou výživu jíst a tím zapomínáte hlavně na své zdraví. V první řadě je rodina, kariéra, materiální věci a zdraví a hlavně vy jste ve svém smýšlení až někde na konci.
Na svátky si jako první přejeme zdraví – ale je to jen fráze, protože o zdravou výživu se často začneme zajímat, až když už máme vážný zdravotní problém. Ale to už může být pozdě.

Máte domácí zvíře? Nebo pěstujete květiny? Pokud je to Váš koníček, tak například psovi kupujete různé výživné granule (zdravá výživa), aby měl dobrou kondici, pěknou srst a aby se dožil mnoho let. Květiny zaléváte speciálními hnojivy (zdravá výživa), aby pěkně rostly a kvetly. A sobě koupíte na večeři rohlík s paštiku nebo salámem (žádná zdravá výživa) a pak po letech fňukáte, že Vás všechno bolí, že máte nadváhu, stěžujete, že už nemůžete, přilepí se na Vás různé nemoci a vy se divíte proč?

Ale odpověď je jednoduchá – zdravá výživa a zdraví,
Pokud svému tělu dáváte potravinový “odpad”, tak Vaše tělo i tak pak vypadá i tak se cítí. Vaše tělo denně potřebuje desítky živin, vlákninu, bílkoviny, vodu …. – zdravou výživu. Pokud zdravou výživu dlouhodobě zařadíte do svého jídelníčku, Vaše tělo Vám to sto násobně vrátí. Budete se díky zdravé výživě lépe cítit, mnohem lépe vypadat, prostě se Vám může výrazně změnit život k lepšímu.

Zdravá výživa a hubnutí
Zdravá výživa je základem úspěšného zhubnutí. Pokud máte nadváhu, znamená to, že Vaše tělo má mnoho tuku, který není jen podkožní, ale drží se i v cévách na srdci, játrech – a tím ztěžuje jejich činnost, což může vyústit do vážnějších onemocnění. Nemluvě o zátěži pro klouby ,…. Cílem hubnutí, by neměl být jen čistý úbytek na váze (můžete zhubnout ze svalů – váha bude nižší, ale problémy zůstanou), ale hlavním cílem hubnutí má být zhubnout tuk, nabrat kondici, zlepšit zdraví a zregenerovat tělo. A k tomu Vám pomůže zdravá výživa. Pokud budete hubnout správně – zdravá výživa, pohyb, pitný režim, pravidelnost stravy,…. tak výsledky nenechají na sebe dlouho čekat.

Tým hubnuti.peknetelo.eu