4 zásadní omyly při hubnutí, dejte si na ně pozor…

muz s metrem okolo bricha

Každému člověku vyhovuje něco jiného, ​​jiné stravování, jiná metoda hubnutí, jiné cvičení, ale co se týče těchto 4 omylů, tak tímto nemusí věřit a řídit se jimi nikdo… Člověk se pustí do hubnutí proto, že chce lépe vypadat a být zdravý, ale mnohé “pověry” a rady na internetu Vás pouze omezí, zpomalí hubnutí či Vás zcela demotivují… Možná jste se již v minulosti s těmito omyly nechali nachytat a možná ne, ale pozorně si je přečtěte a dejte na ně pozor…

Sacharidům se vyhýbejte

potraviny bohate na sacharidy

Ať už jde o pečivo, chléb, těstoviny, rýži nebo brambory, tak se jim ani během hubnutí vyhýbat nemusíte. Jasné, že na oběd si nedáte 200 g hranolek, na snídani 5 bílých rohlíků, na večeři 400 g hotového rizota, ale všechny tyto potraviny dejte do správných porcí, vyvažte je bílkovinami a tukem a mohou Vám zajistit plnohodnotné a chutné hubnutí. Preferujte především hnědé pečivo, chléb, hnědou rýži a hnědé celozrnné těstoviny. Tyto produkty nemají menší kalorickou hodnotu, ale mají vyšší nutriční hodnotu tedy jsou zdravější a obohacené o vlákninu a minerální látky. Během hubnutí potřebujeme i sacharidy a také tuk, nejvíce tedy bílkovin, ale žádnou živinu nesmíte vyjmout, pak může nastat nežádoucí a často krát opakovaný jojo-efekt. Kromě této “svaté” trojice (bílkoviny, tuk a sacharidy) však třeba dbát i na minerální, stopové látky a vitamíny.

Pilulky na hubnutí Vám pomohou 

tabletky na hubnuti

Další “citlivá” téma hubnutí, které možná mnohý uvěřili… Obecně jsou pilulky na hubnutí, čaje a také koktejly pouze doplňkovým produktem zdravého hubnutí. Co to znamená v praxi? Že 80 – 90% zdravého hubnutí spočívá v pravidelné a vyvážené stravě, pitném režimu a pohybové aktivitě a pouze okolo 10% mají účinnost nějaké kvalitní výživové doplňky. V první řadě však změňte stravu, pití, pohyb a až potom si zakupte nějaké ověřené a kvalitní doplňky. Ale zhubnout se dá i bez nich.

Ovoce konzumujte opatrně

ananasový Exotický ovocný salát z tropického ovoce v ananasu

Ovoci se netřeba vyhýbat vůbec. Pokud ho jíte s rozumem a s dobrým načasováním, tak by mělo být každodenní povinností jíst ovoce, ať už hubnete nebo ne. Během hubnutí je ideální konzumovat ovoce v kombinaci s bílkovinami, to znamená například: k snídani můžete jíst tvaroh s jahodami, mléčný koktejl s menším banánem, smoothies s mléčným produktem, vajíčkovou omeletu s jahodami (chutná to skvěle), ovocný salát s mléčným produktem a podobně. Na svačinu bílý jogurt s 50 g čerstvého ovoce. Denní dávka ovoce během hubnutí by měla být mezi 100 – 150 gramů. Vyhýbejte se sušenému ovoci.

Važte se každý den

zena s vahou v ruce hubnuti

Každý kdo toto vyzkoušel, tak při hubnutí určitě dlouho neustál. Vážit se každý den nebo i více krát týdně je obrovská chyba, protože ukazatel na váze není úplná realita. Pokud máte váhu, která měří vodu v těle, tuk a podobně je to jiné, tak se ukáže více pravdy, než jen na klasické váze, ale i tak opatrně. Nejlépe uděláte pokud se budete vážit 1 krát za týden, až dva týdny a raději se měřte. Míry hrudník, pás, hýždě, obvod stehna Vám mnoho krát řeknou více, než jedno číslo na váze.

Myslíte si, že se vyplatí rychle zhubnout? Jaké jsou výhody, nevýhody a jaká je zdravá míra hubnutí. Klikněte sem a dozvíte se více.