Věděli jste tyto 3 “věci”? Mohou Vám být užitečné a to nejen při hubnutí!

tuk na brichu

Média nabízejí množství informací co jak dělat, co nedělat a podobně, ale tyto “vychytávky” Vám pouze pomohou pochopit, jak to funguje… Když rozumíte chodu věcí, tak se Vám lépe hubne nebo posiluje. Přečtěte si tyto tipy, které Vám mohou pomoci lépe chápat své tělo a vybírat si správně.

Svaly a tuk

zena cvici s velkymi prsy

Věděli jste, že čím více svalů na těle máte, tím snadněji se spaluje tuková hmota? Ano, je to tak, čím více svalů máte, tím více kalorií spalujete a tím rychleji i podkožní tuk. Svaly potřebují více energie (kalorií) pro své fungování a udržování se, jak tuková hmota. Když se chcete pustit do hubnutí, tak si vyberte vhodnou metodu, kterou budete hubnout tukovou hmotu na místo svalové. V praxi to znamená vyhýbat se metodám kde bude slovo dieta, hladovka a podobně. Volte metodu kde se jedí různé potraviny a hlavně kde jíte alespoň 5 krát denně.

Muži versus ženy

muz a zena svalnati

Věděli jste, že muži hubnou přirozeně snadněji, než ženy? Ano, je to tak, protože muži mají přirozeně více svalové hmoty a proto hubnou snadněji než ženy. V odstavci svaly a tuk bylo zmíněno, že svalstvo potřebuje více energie a proto více svalů znamená více zhubnutí kilogramů. Kromě toho platí i, že čím těžší je člověk, tak tím více kalorií přirozeně spaluje pro své běžné fungování. Takže 100 kilogramový muž potřebuje více kalorií na přežití, než 50 kilogramová žena, to je matematika. Zda muž či žena, každý ví správnou metodou zhubnout tolik kolik potřebuje, aby se cítil dobře a byl zdravý…

1/5 kalorií je spotřebována mozkem při rozmýšlení

zena v strese

Věděli jste, že mozek potřebuje až 1/5 z přijatých kalorií na své fungování? Ano, je to tak, až 1/5 se spotřebuje na přemýšlení. Znáte ten pocit, když jste měli v práci toho hodně, případně jste se museli učit, namáhali jste svůj mozek a byli jste stále hladový? To je přesně ono, když jste hladový, klesne Vám cukr v krvi začnete být nervózní, nevíte se soustředit a může to zajít až do migrény. To však neznamená, že budete jíst o 1/5 více, vždyť to spotřebuje mozek. Jezte pravidelně a plnohodnotné potraviny a budete zdravě hubnout a budete se i dobře soustředit.

Snad Vám tyto informace padli vhod, abyste lépe pochopili, jak to v tom těle funguje.

Klikněte sem a dozvíte se, proč je důležité být během hubnutí v pohodě. Jak se zbavit stresu, jsou zde 4 tipy…