Pohybová aktivita a hubnutí – jak na to???

mladá žena sportuje na pláži - běh

Cílená pohybová aktivita je důležitou součástí zdravého hubnutí. Při hubnutí platí rovnice, kterou nikdo neoklame. Výdaj energii těla musí být vyšší než jeho příjem. To znamená, co sníte v ten den  musíte také spálit a ještě něco více navyše podkožního tuku. Takto to funguje a ne jinak.

Možná znáte tento případ i na vlastní kůži, když se jdete přetrhnout v posilovně, což cvičíte o duši každý den, ale žádný efekt zhubnutí a ani budování svalové hmoty nenastává… Je tomu tak proto, že dokud nemáte dokonalou a kvalitní stravu, tak to nepude. Tělo potřebuje pravidelnou zásobu živin plnohodnotných potravin a poté cíleným cvičením podnítí spouštení podkožní tuk. Proto nejprve vylaďte režim pití, stravy a až pak pohyb.

zdravá fitness strava - ovocí,cereálie, ořechy, voda, sendvič, zelenina

Často se jedná o lidi, kteří mají dietu a hladovku a začnou hubnout svalovú hmotu a ne hmotu tukovou. Je to proto, že strava a ostatní podmínky dokonce ani začnou metabolizovat a jejich podkožní tuk se udržuje, je “přilepen” k tělu. Tím, že mají stravu chudou na životně potřebné živiny, jejich tělo musí něco dodat do krve v podobě energie, ale místo tuku je to právě svalová hmota. Výsledkem je, že po skončení úbytku hmotnosti má také velmi rychlý jojo efekt. Jojo – efekt, který nastává po hubnutí je jen šok organismu, který se bojí, že bude opět hladovět a tak si dělá zásoby tuku jako medvěd na zimu. Nebojte se změny, s týmito změnami si přinesete jen krásnou postavu.

žena v športovom oblečení cvičí

Několik rad, než začnete cvičit

Vždy třeba začínat od správného “konce”, učte se a snažte se dodržovat tyto tipy, aby cvičení malo správny efekt…

  • Nejprve upravte režim pití
  • Jako druhé upravte stravu (pokud nemáte dokonalou stravu necvičte)
  • Takže jdeme na pohyb
  • Zvolte cílenou aktivitu, která vás pobaví (pokud se vám nic nelíbí, začnete alespoň rychlou procházku)
  • První týden trénuje pouze 1 – 2 krát za 15 minut
  • Druhý týden cvičte třikrát po dobu 25-30 minut
  • Další týden cvičte 4-5 krát po dobu 30 – 45 minut

Pokud máte pocit, že můžete cvičení prodloužit, tak přesunout 1 hodinu měsíčně.

koncept zdravého životného stylu - tenisky, činky, voda a jabka

Úloha

Kromě režimu stravy a pití si poctivě pište i pohybovou aktivitu, postupujte podle výše uvedených pokynů a rad. Zapisovaním své fyzické aktivity zajistíte, že motivace je vždy nastartovaná, stejně jako vaše tělo. Zvláště nezapomeňte cvičit pravidelně a vrámci svojich možností, stačí jen udělat podle svých silných stránek a možností. Pokud cvičíte méně nevadí, platí také fráze pomalu, ale pořádne.

Klepnutím sem zjistíte, kolik kalorií má dané jídlo. Udržujte svůj příjem kalorií, abyste udrželi efekt hubnutí a bylo zdravé…