Jak zhubnout za týden?

nenechte se zlákat - jak zhubnout za týden

Jak často si řeknete, že by se Vám sešlo, shodit pár kileček? Asi často. Co tak to dát jednou do praxe a zhubnout za týden pár kilo. Nebude to úplně med lízat, ale zvládnout se to dá.

Týden je relativně krátká doba, takže 10 kilo určitě nezhubnete. Ale pokud Vás tlačí termín a potřebujete za týden zhubnout pár kilo, tak je to reálné. Jen prostě je nutné, abyste celý týden hubnutí makali na 100% a nedělali žádné prohřešky resp. abyste šli tvrdě za svým cílem!

Začínáme – jak zhubnout za týden?

Určitě Vás zajímá jak? Vyzkoušejte například extra zdravou a nízkokalorickou dietu. Přesto, že většina diet není vhodná na hubnutí – a to zejména po zdravotní stránce, resp. po stránce jojo efektu, pokud Vás čeká nějaká důležitá událost a ještě pár centimetrů potřebujete zhubnout (případně nějaké kilo) do šatů nebo obleku, tak vyzkoušejte právě tuto dietu. Pokud to nepřeženete, neublížíte si a dokonce při dodržení správných zásad, si shozená kila dokážete i udržet.

Jak zhubnout za týden – nízkokalorická dieta?

Tuto dietu jsme pro Vás vybrali z důvodu, že sice není dlouhodobě udržitelná, ale je účinná. Pokud byste ji drželi dlouhodobě, tak i přesto, že obsahuje převážně zdravé potraviny, tak by Vám mohla i ublížit, protože obsahuje minimum sacharidů a kvůli sníženému množství stravy i nedostatek živin. Ale na zhubnutí pár kilo za týden je OK.

Kolik se mi podaří zhubnout za týden

Je to individuální a závisí zejména na tom, jakou máte celkovou nadváhu a jak hodně jíte, zda máte zdravotní problémy a jak pracuje Váš metabolismus.

obezita cez 20 kil - mužNapr. pokud máte 20 a více kilo nadváhy a jíte i 7 krát denně včetně sladkostí, tučných jídel a dalších nezdravých potravin, tak vězte, že dokážete zhubnout i 4 kila za týden. V takovém případě si tuto dietu prokonzultujte s lékařem, protože při takové nadváze máte pravděpodobně i zdravotní problémy a prudké snížení příjmu kalorií a živin, by Vám mohlo ublížit.

Pokud jste člověk, který má pár kilo nadváhy, stravuje se relativně pravidelně – 4 až 5 krát denně a složení stravy je normální (nepřeháníte to se sladkým a mastným – případně je vůbec nejíte), tak vězte, že se Vám za týden podaří zhubnout i 2 kila. Není to sice nejvíce, ale lepší vrabec v hrsti než holub na střeše.

Pokud jste opačný extrém, a to že už teď jíte málo (do 3 krát denně) a snažíte se jíst i zdravě, tak budete vděčný, pokud se Vám podaří za týden zhubnout 1 kilogram. Dokonce se kvůli zpomalenému metabolismu (častý případ), může stát, že Vaše snaha vyjde nazmar a nezhubnete ani to kilo. V takovém případě je lepší se podívat na hubnutí komplexně a začít hubnout pomalu ale jistě – tak, aby se Vám postupně zrychloval metabolismus, … – více v dalších příspěvcích na stránce.

Strava, principy a jídelníček nízkokalorické diety

Strava

Hlavní pointa stravování při nízkoenergetické dietě na týden spočívá v tom, že ze stravy vyloučíme sacharidy, resp. snížíme jejich příjem na minimum – to znamená žádné ovoce, přílohy k jídlům, žádné slazené nápoje a dobroty. Strava musí obsahovat velký podíl bílkovin (proteinů) a také živiny jako vláknina vitamíny, minerály, stopové prvky, … To dosáhneme zejména díky zelenině, která tyto látky obsahuje a napomůže našemu tělu zhubnout už za týden.

Principy – jak zhubnout za týden

 • Jezte 3 krát denně, nízkokalorickou proteinovou stravu
 • Vypijte alespoň 2 litry čisté vody denně. Povolená je i káva a čaj, ale bez cukru
 • Alespoň 3 krát v daném týdnu mějte pohyb (pozor ne náročný). Optimální rychlejší chůze, ..
 • Vynechejte ovoce a pečivo, o sladkostech a nezdravých potravinách nemluvě
 • Po týdnu přejděte na “zdravé a účinné hubnutí”. Je to jediná možnost jak zpět nepřibrat a zabránit jojo-efektu

Jídelníček na týden

Můžete si vybírat s jednotlivých jídel. Jídlo se může opakovat maximálně 3 krát v týdnu. Nezapomeňte, že pokud chcete zhubnout za týden, musíte být na sebe přísný.

Snídaně

 • zdravý talíř - vejce a zelenina2 vajíčka s rajčetem a 1 knackenbrot
 • Nízkotučný tvaroh (80g) a 1 mandarinka
 • Nízkotučný jogurt (125g) s jednou lžičkou slunečnicových semínek
 • 50 g šunky (alespoň 80% obsah masa), 1/2 papriky, 2 salátové listy
 • tuňák ve vlastní šťávě (80g) a 1 ks zeleniny
 • pudink bez cukru (max 1 krát za týden)

Oběd

 • 120 g libového masa (hovězí, kuřecí, krůtí, ryby) na přírodně nebo na grilu, velká zeleninová obloha
 • zeleninový salát s tofu (100g) nebo s mozzarelou light (100g)
 • rizoto – rýže natural 100g, libové maso 80g, libovolná zelenina

Večeře

vybrat si můžete jakékoliv jídlo s snídaně a obědu. Pokud si vyberete na večeři jídlo s obědu, tak snižte příjem masa, tofu a mozzarely na 70g

Upozornění – Pokud máte zdravotní problémy, které by se mohly nízkokalorickou stravou, se zvýšeným příjmem bílkovin stravou zhoršit, nebo si nejste jisti, zda je taková strava pro Vás vhodná, určitě se poraďte se svým lékařem.

Nejčastější chyby při rychlém hubnutí

Pokud chcete zhubnout za týden více kilo, může se stát, že budete přemotivovaný a uděláte v dobré víře věci, které přinesou opak a ne zhubnuté kila za týden

 • chcete zhubnout rychle, a proto si do týdenní diety zařadíte náročný trénink, abyste spálili více kalorií. A to je chyba. Pokud budete mít výraznou fyzickou zátěž, tělo nebude mít dostatek energie na regeneraci (ve stravě je málo kalorií) a nebude spalovat tuky, naopak začne pracovat na “svalový dluh”. To znamená, že taková aktivita, může hubnutí zpomalit
 • povíte si, že když už hubnu, tak vynechám ještě i večeři (nebo jiné jídlo). I zde platí, že nemůžete jít pod určitou hranici příjmu kalorií. V konečném důsledku to opět může zpomalit hubnutí ao tom, že nebudete vládat a můžete si způsobit problémy ani nemluvím.

Jak zhubnout za týden – závěr

Takové rychlé řešení zhubnutí pár kilo má tu výhodu, že dieta trvá jen 7 dní a výsledky se opravdu i dostaví. Druhá strana mince je však taková, že může nastat jojo efekt, resp. že pokud ji budete držet více než týden, ubývání kil se výrazně zpomalí a navíc si můžete způsobit zdravotní komplikace. Navíc se to projeví na zvýšeném stresu a nervozitě. Takže pozor!

Zbývá nám jen popřát Vám hodně pevné vůle, aby se Vám za ten týden podařilo zhubnout co nejvíce kil. Týden je sice krátká doba, ale během takové diety se Vám může zdát, že bude trvat věčnost. Držíme palce a pokud hubnete kvůli oslavě, tak ať Vás všichni vychvalujou jak dobře vypadáte.