Jak dosáhnout a udržet štíhlou linii???

ako schudnúť a udržať štíhlu postavu

Pustit se do hubnutí je jedna věc, zhubnout druhá, ale ta poslední je, udržet si získanou váhu… Tyto tři věci jsou důležité nejen pro pěknou postavu, ale i pro dobré zdraví… Když dáváte svému tělu potřebnou a kvalitní výživu , máte skvělý pitný režim a pravidelný pohyb, tak i Vaše zdraví (imunitní systém) funguje, tak jak má fungovat. Jak dosáhnout a udržet štíhlou linii na které jsme tolik pracovali???

Je třeba mít jasný cíl

Hned na začátku cesty si třeba ujasnit co vlastně chcete, chcete zhubnout, kolik, chcete pouze zpevnit svou postavu??? Samozřejmě, že na začátku hubnutí je nutné stanovit si cíl, kolik chcete zhubnout kilogramů. Tento plán se časem může změnit či chcete zhubnout ještě víc, nebo Vám stačí méně, ale vždy je lepší mít plány a cíle, protože kdo si nic neplánuje většinou nic nedodrží.

štíhla postava

Je třeba se držet pravidel

Když jste se rozhodli zhubnout, máte určený cíl kolik kilogramů to bude, tak si třeba udělat plán hubnutí, to znamená změnit stravovací návyky, pitný režim a také udělat plán i cvičení. Nejčastěji si člověk neumí pozměnit tyto body přesně sobě na míru, tak je dobré na začátku vyhledat pomoc například u wellnes nebo rovnou fitness trenéra. Oni Vám nejlépe poradí co a jak dělat. Pokud si na to troufáte i samy, tak ve zkratce je ideální zapojit 4 – 6 jídel denně po menších porcích. Tři jídla mít hlavní (snídaně, oběd, večeře) a 1 – 3 jídla malé (přesnídávka, svačina). Na začátek zapojte cílený pohyb 1 – 3 krát týdně a pak to můžete vytáhnout na 3 – 5 krát. Vždy jděte podle svého plánu, když to všechno dodržíte, tak Váš cíl štíhlé linie je brzy zde.

Nikdy nepolevit

Ano držet se zaběhnutého režimu je časem stereotyp, ale na každého člověka, z času na čas, přijdou různé chutě na “nezdravé věci”, nechce se mu cvičit, chce prostě jen vypnout, ale právě v této chvíli se vraťte opět na začátek své cesty a vzpomeňte si jaký jste byli nabuzený do svého cíle. Už se Vám jistě podařilo něco zhubnout nebo změnit svoji postavu ke lepšímu a proto právě teď určitě nepoľavte. Svůj cíl máte na dosah!!! Už stačí vydržet pouze nějakou dobu a pak si budete užívat novou figuru a udržování bude méně náročné…

chudá postava

Jak udržet štíhlou linii???

Udržet si svou linii už není tak náročné jako získat ji, ale i tak jsou pravidla které je třeba držet, aby se udržela i Vaše figura. Pokud si myslíte, že po ukončení hubnutí se vrátíte opět ke původnímu stravování, tak si buďte jistý, že brzy se Vám vrátí i figura, kterou jste měli před zahájením hubnutí. V udržovacím režimu můžete zvýšit svůj kalorický příjem, ale na začátku se pozorujte, abyste náhodou nezačali přibírat. Když si najdete systém ve stravování, tak sem-tam můžete i zhřešit ve formě něco “kalorickejšieho”, ale to dělejte 1 – 2 krát týdně, ne víc. I během udržování se snažte mít 4 – 5 jídel denně, aby Váš metabolismus stále s něčím “pracoval”. Pitný režim ponechte klidně takový, jaký byl během hubnutí či úpravy. Fyzickou aktivitu je dobré zachovat minimálně 1 – 3 krát v týdnu, aby se Vaše postava zachovala.

Dosáhnout a udržet postavu je díky těmto tipům jednodušší!

Share Button

Verze stránky Klasická | Mobilní