Co jíst na obědy během hubnutí? Inspirujte se zde.

zeleninový šalát grilované morčacieprsia s čerstvou zeleninou

Hubnete a nevíte co jíst na obědy? Maso se zeleninou Vás už nebaví? Nevadí, jsou zde i jiné výživné, chutné a vhodné možnosti. Inspirujte se zde následujícími “slanými”, ale také “sladkými” možnostmi. Dostatek živin vyživí Vaše tělo, zasytí a podpoří i metabolismus, na místo toho, aby ho chudá strava zpomalila.

Hlavní jídlo dne, hned po snídani. V otázce co na oběd, hraje hlavní roli odpověď na otázku: jíte domácí stravu, nebo jíte stravu v jídelně nebo v restauraci? Pokud jíte domácí stravu, tedy si ji vaříte sami, nebo Vaše maminka či manželka, jste již na správné cestě k úspěchu.

zdravé potraviny v nákupním košíku plánujte si hubnutí

Pokud se stravujete v jídelně, vývařovna nebo v restauraci, tak to máte o něco těžší, ale není to ztracené. Největší nevýhodou jídel v jídelen av restauraci je to, že se vaří pro velké množství lidí najednou a majitelé nechtějí mít s jídlem velké náklady… To znamená, že se v daných jídlech nachází mnoho mouky (zahušťování), soli (aby Vám jídlo chutnalo ) případně cukru a přepálených olejů. Nejlepší východisko, kde si budete úplně jistý, tím co jíte je – vařit si sám. Až tolik času to nezabere. Vařit rodině a sobě můžete tytéž jídla, akorát jim klidně dodělejte knedlík, ale Vy si dejte jen rýži. Z časového hlediska, nebo z hlediska nákupu potravin toto stravování není náročné a naštěstí toho máte mnoho na výběr. Pokud se Vám dá, raději si jídlo do práce noste své, ušetříte kopec kalorií, peněz a bude to i zdravější.

1. maso

Ryby, mořské plody, hovězí, vepřové, drůbež – čisté maso bez mastných částí

Na přírodně s oblohy: s rýží (1 kopček) nebo libovolným druhem těstoviny a se zeleninovým salátem.

Kombinaci maso a rýže, nebo maso s těstovinami se vůbec nebraňte. Maso, sacharidy a zeleninová obloha Vás zasytí, mnohem lepší než jen maso se zeleninou. Sacharidy jako příloha ve formě těstoviny, rýže, tarhoňu zda slovenské rýže se Vám postupně rozloží do krve, dodají energii a večer nebudete mít takové vlčí hlady a návalové jídlu, jako když si dáte pouze maso a zeleninu. Zeleniny k tomu snězte kolik chcete a kolik Vám chutná. Vláknina pomůže rychlejšímu a snadnějšímu trávení. Zda budete volit rýži a těstoviny hnědé nebo bílé, tak je to vlastně jedno.

Z kalorického hlediska není skoro žádný rozdíl, zde jde pouze o to, že hnědé těstoviny a hnědá rýže mají vyšší nutriční hodnotu, tedy obsahují více účinných látek, jako bílé těstoviny a bílá rýže. Hnědé těstoviny a hnědá rýže se Vám rychleji dostanou do krevního oběhu v podobě energie, ale kalorie z nich tak jako tak musíte spálit, aby nastalo hubnutí.

2. těstovinové saláty

Se sýrem, tofu, rybami, kuřecím masem nebo se zeleninou.

Na oběd můžete mít i těstovinový salát se sýrem, tofu, rybami nebo s kousky libového masa. V tomto salátu však nemějte tatarskou omáčku, majonézu nebo nějaký dressing. Přidána může být zakysaná smetana nebo bílý jogurt. Zda budou těstoviny hnědé, nebo klasické bílé, je to na Vás.

hovadzi stroganov s hribami, cibulkou na cestovinach naservirovany na tanieri

3. rizoto

Smasem, sýrem, zeleninou nebo s houbami.

Když budete mít chuť, tak na oběd si můžete dát rizoto a je jedno jestli v něm bude maso (drůbež, vepřové…), zelenina nebo jen houby. Pokud budete mít rizoto pouze zeleninové nebo houbové, tak si na vrch dejte alespoň nastrouhaný sýr, abyste doplnili bílkoviny. Zeleninovou přílohu si dejte jakou chcete a kolik chcete.

4. luštěninové zahuštěné omáčky bez jíšky.

Pokud Vám chutnají tak si můžete dát luštěninových prívarok (fazolový, hrachový, čočkový) s 1 ks vařeným vajíčkem, nebo s trochou brambor. Nekombinujte však i vajíčko a také brambory, vyberte si pouze jedno. Zahuštěné omáčky by samozřejmě měly být uvařené bez přidané mouky, nebo jiného zahuštění. Do zahuštěné omáčky však můžete přidat zakysanou smetanu nebo smetanu na vaření. Její kalorická hodnota se i tak veď na porce.

5. grilovaný hermelín nebo camembert

Nebo jiný sýr s bramborem nebo se zeleninou.

Grilovaný sýr můžete kombinovat s bramborami, ale ne s hranolky či kroketami. Brambory můžete použít vařené, pečené nebo bramborovou kaši. Tatarské omáčce, majonéze, dresinku nebo brusinkové omáčce se vyhněte. Ke sýru s bramborami si můžete doložit čerstvou zeleninu.

grilovane kusky syra na elektrickom grile

6. ovocný salát s bílým jogurtem nebo se zakysanou smetanou.

Pokud nemáte čas na vaření, nebo máte prostě chuť na sladké, tak si můžete dopřát i tento oběd. Vezměte si tři kousky ovoce, například jeden banán, jedno jablko a jedno kiwi, oloupejte je, omyjte, nakrájejte, vložte do misky a přidejte jeden (maximálně 150 g bílý jogurt, nebo pár lžic zakysané smetany), posypte 1ČL kakaem, kokosem, mletými ořechy nebo 1 KL mletou skořicí, promíchejte a můžete papat. Rychlé, výživné a snadné.

ananasový Exotický ovocný salát z tropického ovoce v ananasu

Obědy během hubnutí nemusí být nudné a všední, rozšiřte svůj obzor a najezte se dosyta!