Co dělat, aby cvičení s větším “hrudníkem” nebolelo???

zena cvici s velkymi prsy

Každá žena je na své přednosti hrdá, ale co dělat když jsou tyto přednosti větší a chce cvičit??? Bolesti páteře jsou nepříjemnou záležitostí, kterými nejčastěji trpíme, pokud je máme větší. Cvičení však může tento problém zmírnit až úplně odstranit. Pokud zpevníte svalstvo na páteři, tak velká zátěž nemusí být tak citelná. Jak cvičit a co dělat aby bylo přednosti co nejméně “cítit”???

Velká prsa a zátěž páteře

Velká prsa jsou pěkná “záležitost”, na kterou jsme většina žen právem hrdé, ale… Velká prsa však nemají pouze světlou stránku, je tu i ta temnější, o které se velmi nemluví. Ženy s velkými prsy nejčastěji trpí:

fitness zena si drzi bolestivy chrbat

  • Bolesti páteře
  • Bolesti krční páteře
  • Migrény
  • Únava, nervozita, nesoustředěnost

Co dělat, aby cvičení nebolelo?

Ženy s většími prsy by před cvičením měli dbát na tyto body. Pokud je dodržíte, tak bolesti při cvičení by neměly být až tak výrazné. Cvičení bude pohodlnější a bezpečnější.

mlada zena cvici s cinkou v telocvicni

Vhodné oblečení

Základem, při cvičení s většími prsy, je kvalitní a pevná sportovní podprsenka. Na tomto oblečení skutečně nešetřete. Vyberte se do sportovní prodejny a zkoušejte různé velikosti a druhy, aby byla přesně na Vás. Nikde Vás nesmí tlačit, tedy nesmí být malá, těsná a musíte se v ní cítit dobře. Buďte připravené, že kvalitní sportovní podprsenka stojí více, ale za kvalitu se v tomto směru vyplatí zaplatit.

Posilování páteře

Při větších prsou musíte dbát na posilování páteře. Díky tomu se zpevní střed těla a zátěž nebude tak výrazná. Při posilování páteře ai krční páteře se víte zbavit i migrén, které s tím úzce souvisí.

Pokud nechcete cvičit na veřejnosti, tak zkuste cvičení doma a inspirovat se můžete těmito cviky na posílení páteře.

Vhodný druh cvičení

Pokud máte větší prsa, tak určitě nezvolte, jako cvičení, běh (běhání). Běhání a přílišné otřesy Vám páteř a klouby zatíží ještě více a bolesti budou výraznější. Zvolte cvičení, kde neodchází ke otřesům, jako například: plavání, kolo, jóga, pilates, chůze, posilování, brusle nebo cvičení doma na karimatce.

I s většími prsy se dá bezpečně a pohodlně cvičit, stačí když se na to dobře připravíte a výsledky přijdou brzy. Zde ani tak nejde o postavu, jak ulevit své páteři.

Klikněte sem a dozvíte se, jaké látky třeba, pro budování svalů. Nemyslete si, že je to pouze o proteinu…