Atkinsonova dieta na hubnutí

hubnuti

Pomůže Vám Atkinsonova dieta zhubnout? Nebo je tato dieta na hubnutí nevhodná a je to jen ztráta času a nervů.
Je to zajímavá dieta. Při Atkinson dietě můžete jíst kolik chcete tuků a bílkovin, ale musíte minimalizovat příjem sacharidů.

Princip – Atkinsonova dieta

Je velmi důležité při této dietě jíst pravidelně v přiměřeném množství. Hlavní princip je při hubnutí – dietě minimalizovat příjem sacharidů na minimum – maximálně 20 gramů denně. Po 14 dnech můžete navýšit příjem sacharidů o dalších 5 gramů denně. Tělo ale sacharidy potřebuje jako hlavní zdroj energie a pokud jejich tělu nedodáte, tak tělo začne čerpat ze zásob tuků. Postupně se nastartuje hubnutí a postupně začnete ztrácet na váze.

Upozornění:

Atkinsonova dieta není vhodná pro hubnutí pro lidi s takovými zdravotními problémy, které může ovlivnit nedostatečný příjem sacharidů. Také omezení ovoce a zeleniny (obsahují dost sacharidů) a zvýšení příjmu masa (bílkoviny a tuky) také neprospívá zdraví.

Vyhodnocení:
Plusem je úbytek váhy, ale mínusem je to, že převážná část úbytku hmotnosti při hubnutí je způsobena odvodněním organismu. Další nevýhoda je ta, že po zhubnutí pár kil nastane jojo efekt.

Výsledná známka: 3 –