3 druhy potravin, které Vám nesmí při hubnutí chybět!

ovoce

Většinou se na internetu dozvídáte co jíst při hubnutí nemůžete a nesmíte, ale málokdy se dozvíte co Práveže při hubnutí musíte jíst… Jsou zde 3 druhy potravin, které nesmí chybět na Vašem jídelníčku, když chcete svoji hmotnost redukovat. I klasické potraviny mají své “kouzlo”!

vaha ovocie

Ovoce každého druhu

Pokud se bojíte sacharidů v ovoci, protože Vám naruší hubnutí, tak se vůbec bát nemusíte… Ovoce je chutnou, zdravou a plnohodnotnou potravinou, díky které doplníte do těla účinné látky, které naše zdraví potřebuje. Vitamíny, minerální látky a vláknina nejsou jedinými potřebnými látkami pro naši optimální kondici, ale právě díky sacharidům, které ovoce obsahuje se udržíte déle “svěží”, nebudete mít takové vlčí hlady a ovocný cukr udrží nastartovaný i Váš metabolismus což je při hubnutí důležité. Ovoce je při hubnutí a ne jen přitom vděčná potravina, protože ho můžete jíst syrové, v různých ovocných salátech, v mléčných produktech, šťávách, smoothies nápojích a vzít si ho víte všude. Nenechte se oklamat tím, že ovocný cukr brzdí hubnutí. Jezte ovoce ať už hubnete nebo ne a výsledky budou při pestré a pravidelné stravě dobré.

mléko a hubnutí

Mléčné produkty

Nekonzumujete mléčné produkty, protože údajně způsobují zahlenění dýchacích cest? Toto je omyl, bylo vědecky dokázáno, že zahlenění mléčné produkty nezpůsobují. Při hubnutí jsou mléčné produkty (pokud nemáte intoleranci laktózy) vhodnou potravinou, pro obsah bílkovin a tuků, které jsou při hubnutí zapotřebí. Nebojte se mléčných výrobků, existují různé varianty (zakysané, rostlinné, nízkotučné, bez cukru…) a víte jejich všemožně kombinovat. Mléčné produkty můžete jíst na snídani, svačinu, oběd nebo na večeři. Pokud chcete dostat kalorie na minimum, tak konzumujte odtučněné nebo nízkotučné mléčné produkty. Mléčné produkty kupujte bez příchutě a vytvořte si ji raději sami. Do mléčných produktů si víte přidat: kakao, kokos, ořechy, semínka, mletou skořici, vanilku, čerstvé ovoce, hořkou čokoládu atd…

orechy semienka

Ořechy a semínka

Pokud nekonzumujete ořechy nebo semínka, protože chcete ušetřit kalorie, tak neděláte dobře. Tyto “dobré” rostlinné tuky a vyšší obsah vlákniny jsou i při hubnutí potřebné. Ořechy nebo semínka podporují trávení, pravidelnou stolici, zasytí Vás, podpoří i metabolismus a mají i preventivní účinek proti kardiovaskulárním onemocněním. “Dobré” tuky v ořeších a semínkách vědí snížit “špatný” cholesterol z těla. Ořechy a semínka si i během hubnutí můžete přidávat do mléčných produktů, salátů, smoothies nápojů nebo jejich jíst jen tak.

Jsou vůbec ořechy vhodné při hubnutí a kolik mají kalorií různé druhy ořechů?