4 základní rady jak se pustit do hubnutí, co dělat a co nedělat?

Nejčastější důvody, proč chce člověk zhubnout je buď zdraví, nebo estetika. Mělo by to být ruku v ruce… Zde se dozvíte pár rad a tipů, jak co dělat a nedělat, aby bylo hubnutí co nejjednodušší a hlavně efektivně…

Od dnešního dne se začněte mít rád

Začněte se o sebe starat (po každé stránce).

spokojna zena

Přestaňte nad sebou zalamovat rukama a vše důležité odkládat na později. Například to, že dnes si ještě dám keksík a od zítra už ne. Třeba začít hned teď! Toto rozhodnutí – začít, si často krát každý odkládá do poslední chvíle. Už bylo dost výmluvám, začněte hned teď!

Od dnešního dne si začněte psát (do sešitu) jídelníček

Co jste kdy snědli (netřeba to na gramy a kalorie).

Stačí například takto: snídaně byly dva krajíce černého chleba se šunkou a zeleninou, oběd byl kuřecí vývar a houbové rizoto atd. Takto si veďte jídelníček každý den, abyste měli své stravování pod kontrolou. Pište i prohřešky. Oklamat neoklamete mne, ale pouze sám sebe.

Vážení a měření dělejte pouze jeden krát týdně

Vždy ve stejných dnech. Važte se vždy pouze na jedné váze.

Abyste viděli reálné úbytky na hmotnosti, je velmi důležité, abyste to dělali pravidelně 1x týdně. Když budete stoupat na váhu každý den s očekáváním kolik jste zhubli, tak se více demotivuje, jako právě nastartujete. Každý den je váha jiná. Jednou více, jindy zas méně, závisí to i od přijatého podílu soli, cukru a podobně. Pokud jste v jeden den snědli více soli, nevědomky (sůl je skoro všude, stejně jako cukr), tak Vaše tělo přirozeně zadržuje více tekutin. Nejde o přibrání tuku, ale pouze o zadržení vody v těle. Druhá věc je u žen menstruace. Během období: tři dny před Vašimi dny, během Vašich dní a po třech dnech od skončení menstruace, se také nevažte ani neměřte, protože to bude katastrofa (zavodnění). Tělo během tohoto období zadržuje vodu a na váze Vám mohou vyskočit i 2-3 kilogramy navíc. Když se chcete uchránit Važte se pouze jednou týdně a v dny mimo Vaše dny.

Sladkosti, čipsy

A ostatní nezdravé potraviny nevyhazujte, je to škoda peněz.

zena je cokoladu

Na místo toho je dejte sousedům nebo kolegům. Zbavte svůj byt všech pokušení, které tam mohou na Vás číhat. Dětem a manželovi také neublíží, pokud přestanou jíst tyto slané či sladké pamlsky, které pouze zatěžují a překyselují organismus (novodobé civilizační onemocnění).

Za předpokladu, že jste si vybrali zdravou metodu hubnutí, Vám tyto rady mohou pomoci v zhubnutí.